Resocjalizacja więźniów w lasach. Nietypowa inicjatywa w Olsztynie

2021-09-18 7:00
Więzienie
Autor: Pixabay Więźniowie będą pomagać leśnikom w ramach resocjalizacji. Zdj. ilustracyjne.

Resocjalizacja więźniów w lasach. Na taki nietypowy pomysł wpadły dwie instytucje w Olsztynie. Leśnicy podpisali porozumienie o współpracy ze służbą więzienną. Czym konkretnie będą zajmować się więźniowie z okręgu olsztyńskiego? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Leśnicy i służba więzienna z Olsztyna podpisali porozumienie i będą współpracować przy resocjalizacji więźniów. Adam Roczniak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie i ppłk Jarosław Stawski, dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie, zawarli porozumienie o współpracy w zakresie szeroko rozumianej readaptacji społecznej osób pozbawionych wolności odbywających karę pozbawienia wolności w okręgu olsztyńskim. Do tej pory osadzonym zdarzało się pracować w zakładach produkcyjnych lub w instytucjach publicznych. W przeszłości osadzeni pracowali m.in. w szkołach podstawowych i średnich, a także w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Czym konkretnie zajmą się więźniowie? Będą kierowani do prac, które nie wymagają fachowości. Chodzi m.in. o oczyszczanie pasów przeciwpożarowych i grodzeniu upraw leśnych, sprzątaniu śmieci i budowaniu skrzynek lęgowych dla ptaków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Niesamowite nagranie leśnika! Wielki ptak upolował ofiarę. Na Mazurach czuje się doskonale [WIDEO]

Bobry całują się w wodzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE