Leśnicy mają nową siedzibę. Wyprowadzili się z Olsztyna

2021-06-28 11:33
Nowa siedziba Nadleśnictwa Olsztyn
Autor: RDLP w Olsztynie Nowa siedziba Nadleśnictwa Olsztyn w miejscowści Zazdrość (gmina Stawiguda).

Nadleśnictwo Olsztyn ma nową siedzibę. Zmiana nastąpiła w roku 30-lecia nadleśnictwa. Do tej pory leśnicy korzystali z użyczonych pomieszczeń w biurowcu przy ul. Zientary-Malewskiej. Od teraz siedziba olsztyńskich leśników znajduje się w miejscowości Zazdrość, w gminie Stawiguda.

Obchodzące w tym roku jubileusz 30-lecia istnienia Nadleśnictwo Olsztyn ma nową siedzibę. Jej oficjalne oddanie do użytku odbyło się 18 czerwca. – Z udziałem władz centralnych, samorządowców, służb mundurowych i przedstawicieli instytucji na co dzień współpracujących z leśnikami odbyło się uroczyste oddanie do użytku nowej siedziby Nadleśnictwa Olsztyn – informuje Adam Pietrzak z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Cieszę się, że taki budynek powstał – przyznał Adam Roczniak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. – Leśnicy ciężko pracują, więc dobrze się stało, że warunki do pracy będę mieli teraz naprawdę dobre.

Paweł Artych, nadleśniczy Nadleśnictwa Olsztyn przypomniał, że przez 30 lat swojego istnienia Nadleśnictwo Olsztyn nie miało siedziby. Korzystało z użyczonych pomieszczeń w biurowcu przy ul. Zientary-Malewskiej. – Aż w końcu się doczekaliśmy siedziby z prawdziwego zdarzenia – powiedział nadleśniczy Artych. Nowa siedziba mieści się w miejscowości Zazdrość, w gminie Stawiguda.

Podczas oficjalnego oddania do użytku siedziby Nadleśnictwa Olsztyn goście i leśnicy posadzili pięć lip, wyhodowanych z nasion poświęconych przez Papieża Franciszka. Drzewa mają upamiętniać jubileusz 30-lecia powstania Nadleśnictwa Olsztyn.

Źródło: RDLP w Olsztynie

Wojskowy festyn w centrum Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE