Rozbudowa sieci tramwajowej w Olsztynie. Miasto wydłuża termin składania ofert

2020-05-24 6:59
Tramwaj Olsztyn
Autor: Marcin Kierul - Urząd Miasta Olsztyn

Do 16 czerwca władze Olsztyn czekają na oferty potencjalnych wykonawców rozbudowy sieci tramwajowej. Nowe linie maja połączyć osiedle Pieczewo ze Starym Miastem oraz Dworcem Głównym.

Nowa linie tramwajowa w Olsztynie. Gdzie?

Przebieg nowego torowiska ma się zacząć na osiedlu Pieczewo. Poprowadzone zostanie fragmentem ul. Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego do obecnej sieci na skrzyżowaniu z ul. Kościuszki. Między ul. Krasickiego a Synów Pułku ma powstać 280-metrowa estakada. Nowe torowisko pozwoli na uruchomienie dwóch kolejnych tramwajowych linii - jedna będzie wozić pasażerów na Stare Miasto, kolejna do dworca głównego.

Unijne dofinansowanie zapewnione na realizację tego projektu to 365 mln złotych. Kolejne przesunięcie terminu związane jest z porozumieniem z inwestorem Centaurusa. - Dotyczy powstania - przy okazji realizacji tramwajowej inwestycji - Alei Kosmonautów w pobliżu budowanego planetarium kompleksie oraz zagospodarowaniem okolicznego terenu - tłumaczą urzędnicy.

Pasaż miałby charakter zarówno promocyjny, jak i edukacyjny. To zupełnie inna propozycja, niż tradycyjne "aleje gwiazd" powstające w wielu polskich miastach. Inwestycję w całości ma sfinansować inwestor Centaurusa.

Niezależnie od wspomnianego porozumienia, do ratusza wpływają kolejne pytania dotyczące inwestycji. W tej chwili to niemal 950 wniosków o udzielenie odpowiedzi.

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE