Ryanair znika z polskich lotnisk! Port lotniczy w Szymanach będzie świecić pustkami?

2021-01-11 11:15 sch
Port Lotniczy Olsztyn-Mazury
Autor: Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

Ryanair znika z ośmiu polskich lotnisk na prawie trzy miesiąca! Tak wynika z systemu rezerwacyjnego irlandzkich linii. Ryanair wróci do latania w Polsce dopiero pod koniec marca. Na liście polskich lotnisk jest m.in. Port Lotniczy Warmia-Mazury w Szymanach.

W ubiegłym tygodniu Ryanair zapowiedział kolejne drastyczne cięcie siatki, które dotyczy przede wszystkim lotów do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Stało się więc jasne, że najmocniej ucierpią na tym małe lotniska w Polsce.

Dziennikarze fly4free.pl sprawdzili system rezerwacyjny Ryanaira, z którego wynika że irlandzka tania linia zawiesi wszystkie trasy z 8 polskich lotnisk. Na liście jest Port Lotniczy Warmia-Mazury w Szymanach. Oprócz lotniska niedaleko Szczytna, zawieszenie linii dotyczy portów w w Rzeszowie, Szczecinie, Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie, Poznaniu i Katowicach. W przypadku pozostałych lotnisk, a więc Krakowa, Modlina, Gdańska i Wrocławia, w systemie zachowane zostały pojedyncze trasy.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Być może większość połączeń wróci pod koniec marca. Wiele będzie zależało od rozwoju epidemii koronawirusa i luzowaniem restrykcji w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W Szymanach loty Ryanaira do Londynu Stansted mają zostać wznowione dopiero 29 marca. Przerwę robi sobie też WizzAir. Loty z Szyman do Luton i Dortmundu zostaną wznowione dopiero na początku marca. W tej sytuacji jedyną trasą realizowaną z lotniska Olsztyn-Mazury jest w tej sytuacji weekendowe połączenie LOT do Krakowa!

CZYTAJ WIĘCEJ: Lotnisko w Szymanach podsumowuje 2020 rok. Ogromny spadek liczby podróżnych!

Kolejny etap remontu mostów Pomorskich.