Ryś spacerował tuż przed maską samochodu. Niezwykłe nagranie z TikToka podbija internet!

i

Autor: TikTok: darekzalichta Ryś spacerował tuż przed maską samochodu. Niezwykłe nagranie z TikToka podbija internet!

Ryś spacerował tuż przed maską samochodu. Niezwykłe nagranie z TikToka podbija internet!

2023-03-15 11:22

Ryś to największy przedstawiciel rodziny kotowatych w Polsce i w Europie. Choć w naszym kraju ich populacja jest stabilna, spotkania z nimi należą do rzadkości. O ogromnym szczęściu może powiedzieć jeden z kierowców, który przemierzał warmińsko-mazurski las. Ryś jak gdyby nigdy nic spacerował tuż przed maską jego samochodu. Niezwykłe spotkanie zostało uwiecznione na nagraniu.

Ryś spacerował tuż przed maską samochodu. Niezwykłe nagranie z Warmii i Mazur

Niesamowite nagranie z rysiem opublikowane zostało na TikToku. Autor filmiku (@darekzalichta) jechał przez warmińsko-mazurski las, najprawdopodobniej w poszukiwaniu zrzutów poroża jeleni. Nie spodziewał się jednak, że na drodze stanie mu okazały ryś. Zwierzę, jak gdyby nigdy nic, spokojnie spacerowało tuż przed jadącym samochodem. Zdarzenie miało miejsce zaledwie kilka dni temu, bo w minioną niedzielę (12 marca). – Cudny. Mieszkam w warmińsko-mazurskim i nigdy nie miałam szczęścia zobaczyć Rysia – zachwycają się w komentarzach internauci.

Nie tak dawno, pod koniec lutego, wielkie szczęście spotkało również emerytowanego leśnika z Nadleśnictwa Korpele Pana Eugeniusza Zapadkę, który na spacerze stanął oko w oko z wygrzewającym się w promieniach słonecznych rysiem.

– Spotkanie miało miejsce w urozmaiconych przyrodniczo lasach gospodarczych Nadleśnictwa Korpele, w których spotkanie chronionych gatunków zwierząt, jak i roślin dzięki właściwie prowadzonej gospodarce leśnej prowadzonej przez leśników nie jest rzadkością – poinormowało nadleśnictwo.

Jeden z największych polskich drapieżników

Ryś to jeden z największych polskich drapieżników i jeden z dwóch, obok żbika, dzikich gatunków kotów występujących w Polsce. Choć ich krajowa populacja jest stabilna, spotkania z nimi należą do rzadkości, ponieważ ryś jest skrytym i czujnym zwierzęciem. Polują przede wszystkim w nocy, dzień zaś spędzają głównie na wypoczywaniu w kryjówce. W trakcie poszukiwania jedzenia przemierzają średnio 7 km w czasie jednej nocy, ale mogą przebyć ponad 20 kilometrów. Gatunek ten objęty jest ochroną ścisłą.

Spotkał wilka pod Olsztynem. Udało mu się zrobić niezwykłe zdjęcia. Zobacz:

Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami
Źródło: Ryś spacerował tuż przed maską samochodu. Niezwykłe nagranie z TikToka podbija internet!
Nasi Partnerzy polecają