Śmierć na budowie pod Olsztynem! Mężczyzna spadł z OGROMNEJ wysokości

2020-01-15 12:13 SCH
Wypadek na budowie pod Olsztynem
Autor: Pixabay Mężczyzna spadł z wysokości w Stawigudzie k. Olsztyna

Tragiczny wypadek w Stawigudzie pod Olsztynem. Na placu budowy zginął mężczyzna. Szczegóły i okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja, a prokuratura ma wszcząć śledztwo w tej sprawie.

Informację o śmiertelnym wypadku w Stawigudzie (powiat olsztyński) podaje Twój Kurier Olsztyński. Jeden ze świadków zdarzenia napisał, że jeden z robotników wypadł z rusztowania i nie był zabezpieczony. Na głowie nie miał kasku. 36-letni mężczyzna spadł z kilkunastu metrów.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna spadł z wysokości podczas wykonywania prac i zmarł na miejscu zdarzenia. Na miejsce wysłano grupę dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

Sprawą zajmuje się też Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe. - Dokonano oględzin miejsca zdarzenia z udziałem przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy, trwa zabezpieczanie dokumentacji. Planuje się przeprowadzenie sekcji zwłok pokrzywdzonego oraz wszczęcie śledztwa - komentuje dla "Twojego Kuriera Olsztyńskiego" Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Za narażanie życie lub zdrowia pracownika można trafić do więzienia na 3 lata.