policja

i

Autor: pixabay.pl

Śmiertelne potrącenie motocyklisty w Dobrym Mieście. Nowy termin rozprawy oskarżonego policjanta

2020-06-17 13:43

Sąd Rejonowy w Olsztynie wyznaczył nowy termin rozprawy w sprawie policjanta oskarżonego o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginął motocyklista. Karol S. w toku postępowania prokuratorskiego nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień.

Potrącenie motocyklisty w Dobrym Mieście

Prokuratura Rejonowa w Giżycku pod koniec 2019 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko Karolowi S., funkcjonariuszowi policji podejrzanemu o niedopełnienie obowiązków służbowych i spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło 22 kwietnia 2019 r. w Dobrym Mieście (powiat olsztyński). Według ustaleń prokuratury Karol S. wraz z innym policjantem pełnił w tym dniu służbę w nieoznakowanym radiowozie, którego był kierowcą.

- Ok. godz. 16 funkcjonariusze zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw motocykl typu Cross bez tablic rejestracyjnych, po czym postanowili zatrzymać go do kontroli. Karol S. włączył sygnały dźwiękowe i świetlne i ruszył za nim w pościg. Jednak motocyklista nie reagował na te sygnały, natomiast Karol S. kontynuował pościg. Oba pojazdy poruszały się z prędkością ponad 100 km/h - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Rozprawa dopiero w sierpniu

W pewnym momencie pościg przeniósł się na drogę szutrową. Na tym odcinku drogi Karol S. miał nie zachować szczególnej ostrożności i nie utrzymać odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

W wyniku takiego zachowania kierowcy radiowozu, miało dojść do uderzenia przodem samochodu w tylne koło motocykla, co w konsekwencji spowodowało upadek motocyklisty i jego śmierć.

Proces w tej sprawie miał rozpocząć się 17 czerwca 2020 r. jednak z uwagi na chorobę sędzi sprawa została zdjęta z wokandy i wyznaczony został nowy termin na dzień 18 sierpnia na godz. 9:30.

Mógłbyś zostać strażakiem? Przekonaj się! Rozwiąż test

Pytanie 1 z 16
Do gaszenia palących się metali (sód, potas, magnez) użyjesz:
Sedno Sprawy - Patryk Jaki