Stomil Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn - Warta Poznań

Stomil Olsztyn pokonał lidera I ligi! Kolejny nowy piłkarz u biało-niebieskich

2020-02-09 14:59

Piłkarze Stomilu Olsztyn pokonali 2:1 Wartę Poznań w kolejnym sparingu przygotowawczym przed rundą wiosenną I ligi. Gole dla biało-niebieskich zdobyli Sam van Huffel i Jakub Mosakowski. Dzień przed meczem OKS wypożyczył z Wisły Kraków Serafina Szotę.

Stomil - Warta 2:1

Mecz Stomil - Warta odbył się w Sopocie. OKS szybko objął prowadzenie. Już w 13. minucie celnym strzałem zza pola karnego popisał się Sam van Huffel. Niderlandczyk podpisał niedawno kontrakt z olsztyńskim pierwszoligowcem.

Do przerwy biało-niebiescy prowadzili 1:0, ale w 58. minucie Warta wyrównała za sprawą Jakuba Apolinarskiego. Zwycięską bramkę zdobył jednak Stomil na kwadrans przed końcem spotkania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celny strzał oddał Jakub Mosakowski.

Serafin Szota w Stomilu Olsztyn

Dzień przed meczem z Wartą, olsztyński Stomil ogłosił pozyskanie kolejnego zawodnika. Biało-niebiescy wypożyczyli do końca roku Serafina Szotę z Wisły Kraków. Zawodnik ma 21 lat i jest wychowankiem Startu Namysłów. Ponadto grał w juniorach Lecha Poznań, Zagłębiu Lubin i Odrze Opole. Rundę jesienną sezonu 2019/2020 spędził w Wiśle Kraków, ale w ekstraklasie nie zadebiutował.

Serafin Szota nowym piłkarzem Stomilu Olsztyn

Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn. Od lewej: Sylwester Czereszewski (dyrektor sportowy), Serafin Szota i Wojciech Kowalewski (prezes klubu)