Stomil Olsztyn zagrał dwa sparingi i wyjechał na obóz. Nowy piłkarz już strzela [WIDEO]

2020-01-13 14:55 SCH
Stomil Olsztyn
Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com

Przygotowania piłkarzy Stomilu Olsztyn do rundy wiosennej I ligi idą pełną parą. Biało-niebiescy mają za sobą dwa zwycięskie mecze sparingowe. W poniedziałek (13 stycznia) zawodnicy wyjechali na pierwszy z dwóch obozów przygotowawczych do Cetniewa.

Sparingi Stomilu. Obrońcy skuteczni

Za zawodnikami olsztyńskiego Stomilu pracowita sobota. Tego dnia drużyna trenera Piotra Zajączkowskiego zagrała dwa sparingi. OKS pokonał lokalne, niżej notowane zespoły: Znicz Biała Piska (3:1) i Huragan Morąg (2:1). Obydwa spotkania odbyły się w Mrągowie.

Dobrą skutecznością popisali się obrońcy, bo to oni strzelili wszystkie bramki dla Stomilu. Przeciwko Zniczowi raz trafił Jakub Tecław, a dwa razy testowany przez biało-niebieskich lewy defensor Jonatan Straus. Z kolei Huraganowi gole strzelali Wojciech Dziemidowicz i Ukrainiec Ołeh Tarasenko.

- Jesteśmy po dłuższej przerwie. Trudno wymagać jakości piłkarskiej, ale jestem zadowolony z postawy drużyny, która zagrała ze Zniczem Biała Piska. W takich meczach nie chodzi o wynik - mówi Piotr Zajączkowski, trener Stomilu Olsztyn.

To dopiero jednak początek ciężkiej pracy. W poniedziałek (13 stycznia) piłkarze Stomilu wyjechali na obóz przygotowawczy do Cetniewa. Spędzą tam pięć dni i zagrają kolejne dwa sparingi: z Olimpią Elbląg i Radunią Stężyca.