Strajk Kobiet w Olsztynie słabnie? We wtorek protestować ma inna niezadowolona grupa!

Strajk Kobiet. Sobotni protest w Olsztynie
Autor: Andrzej Brzozowski Sobotni strajk kobiet w Olsztynie

Strajk Kobiet w Olsztynie wciąż istnieje, jednak z dnia na dzień wydaje się, że grupa protestujących jest coraz mniejsza. W poniedziałek (2 listopada) w marszu ulicami stolicy Warmii i Mazur wzięło udział ok. 300 osób. We wtorek (3 listopada) ma protestować inna grupa niezadowolona z decyzji rządu.

Czy Strajk Kobiet w Olsztynie traci impet? Być może to tylko chwilowy kryzys, jednak nie da się ukryć, że frekwencja w poniedziałek (2 listopada) była zdecydowanie niższa niż podczas manifestacji w ubiegłym tygodniu. Poniedziałkowy marsz rozpoczął się o godz. 17 spod Wysokiej Bramy. Wśród tłumu najliczniejsi byli uczniowie i studenci. Jak co dzień protestujący zahaczyli o lokalną siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Budynku pilnowali policjanci.

We wtorek (3 listopada) prawdopodobnie ulicami Olsztyna nie przejdą protestujące kobiety. Manifestować ma natomiast inna grupa, niezadowolona z ostatnich decyzji rządu Mateusza Morawieckiego. Chodzi o branżę gastronomiczną. W samo południe pod Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie ma odbyć się protest pod hasłem "Czarna polewka dla rządu".

Sedno Sprawy - Michał Dworczyk