Szczytno: Bo to zła kobieta była! Zraniony mężczyzna wpadł w SZAŁ

2019-12-05 14:35 SCH
17-latek ze Szczytna demolował samochody. Wszystko przez zawód miłosny
Autor: wm.policja.gov.pl 17-latek ze Szczytna demolował samochody. Wszystko przez zawód miłosny

Zniszczone lusterka w pięciu samochodach - to nie krajobraz po gradobiciu, ale efekt działań wzburzonego 17-latka ze Szczytna, który dopuścił się zniszczenia mienia. Jak tłumaczył, przyczyną irracjonalnego zachowania był zawód miłosny. Złamane serce rzeczywiście potrafi przynosić cierpienie, ale nastolatek cierpieć może w samotności, ponieważ grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w ubiegły weekend. - Z piątku na sobotę (29/30 listopada - red.) pod osłoną, nocy młody mężczyzna, idąc chodnikiem niszczył lusterka pięciu zaparkowanych aut - mówi Anna Walerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 1000 złotych. Dzięki skutecznym działaniom policjanci ze Szczytna w ciągu 3 dni ustalili i zatrzymali podejrzanego.

W środę (4 grudnia) policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Usłyszał on zarzut zniszczenia mienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu - Swoje zachowanie tłumaczył zawodem miłosnym oraz chęcią odreagowania - wyjaśnia oficer prasowy szczycieńskiej policji. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.