Sztynort: Ranił nożem dwóch żeglarzy. Jest decyzja sądu ws. 70-latka

i

Autor: Shutterstock Sztynort: Ranił nożem dwóch żeglarzy. Jest decyzja sądu ws. 70-latka

Sztynort: Ranił nożem dwóch żeglarzy. Jest decyzja sądu ws. 70-latka

2022-06-28 9:38

Sąd Rejonowy w Giżycku zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego wobec Dariusza R. podejrzanego o zranienie nożem dwóch mężczyzn. 70-latek zaatakował dwóch mężczyzn w miejscowości Sztynort (woj. warmińsko-mazurskie).

- Prokurator Prokuratury Rejonowej w Giżycku skierował 23 czerwca 2022 r. do Sądu Rejonowego w Giżycku V Zamiejscowego Wydziału Karnego z siedzibą w Węgorzewie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Dariusza R. - mówi Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie. Mężczyzna jest podejrzany o zranienie nożem dwóch mężczyzn. Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść 22 czerwca 2022 r. w miejscowości Sztynort na Mazurach.

24 czerwca 2022 r. giżycki sąd nie uwzględnił wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie Dariusza R. i jednocześnie zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 20 tys. zł.

Nie będzie aresztu dla 70-latka, który ranił żeglarzy

Sąd w uzasadnieniu tej decyzji wskazał, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia, że podejrzany jest sprawcą zarzucanych mu przestępstw. Sąd, nie kwestionując powagi obu zaistniałych czynów, nie dopatrzył się jednak konieczności stosowania wobec Dariusza R. tymczasowego aresztowania, uznając jednocześnie, że środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego w sposób właściwy zabezpieczą prawidłowy tok postępowania karnego. Sąd zwrócił przy tym uwagę, że pokrzywdzeni i świadkowie złożyli już wyczerpujące zeznania, a sam podejrzany jest mężczyzną w wieku 70 lat, emerytem, nigdy niekaranym, prowadzącym ustabilizowany tryb życia.

Sonda
Jak oceniasz działania sądów w Polsce
Tragiczny wypadek w Ząbkach! Autobus miejski zderzył się z ciężarówką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE