Co to było?

Tajemniczy obiekt spadł na poligonie pod Szczytnem? Nocna akcja policji i strażaków [Zdjęcia]

2023-06-06 9:10

W nocy z poniedziałku na wtorek (5/6 czerwca) policjanci i strażacy szukali obiektu latającego, który miał spaść w lesie na terenie dawnego poligonu wojskowego pod Szczytnem (woj. warmińsko-mazurskie). Policja i straż pożarna nic nie znalazły.

Szczytno. Policjanci i strażacy na tropie tajemniczego obiektu. Co spadło na dawnym poligonie?

Agata Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie poinformowała PAP, że w poniedziałek (5 czerwca) o godz. 23 odebrano zgłoszenie o obiekcie latającym, który miał spaść w lesie. - Policja i straż pożarna poszukiwały tego obiektu, ale zgłoszenie nie zostało potwierdzone - powiedziała policjantka i zastrzegła, że żadnych innych informacji nie będzie udzielała. Służby zaalarmowała osoba cywilna, która miała widzieć łunę, "coś co leciało" nad lasem. Po blisko trzech godzinach poszukiwania przerwano, ponieważ niczego nie znaleziono.

W poszukiwaniach brały udział jednostki OSP Jedwabno, OSP Szuć, zawodowi strażacy ze Szczytna oraz policja. Poszukiwania były prowadzone w lasach w obrębie miejscowości Szuć, Nowe Borowe, Kot i Dębowiec w powiecie szczycieńskim. Są to obszary dawnego poligonu wojskowego, porośnięte dorodnym lasem.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie poinformował, że w wyniku rzekomego upadku obiektu latającego nikt nie został ranny, nie odnotowano strat materialnych i nie zapalił się las.

Rzecznik prasowy Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Jacek Goryszewski powiedział PAP, że wojsko zostało poinformowane o nocnych poszukiwaniach niezidentyfikowanego obiektu w okolicach Szczytna, ale nie uczestniczyło w nim, ponieważ tego dnia nie odnotowano naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej.

Przypomnijmy, że kilka dni temu w miejscowości Kaliszki odnaleziono szczątki balona. Ppłk Goryszewski powiedział PAP, że badania trwają, w związku z czym nie może powiedzieć, czym był odnaleziony obiekt. Spekulacje medialne podawały, że był to albo balon meteorologiczny, albo szpiegowski.

Zdjęcia z nocnej akcji służb pod Szczytnem znajdziesz w poniższej galerii

Sonda
Obawiasz się ataku Rosjan na Polskę?
Oleksandr Usyk: Jakbym spotkał Putina, zabiłbym go
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany