Bóbr zgubił się w Giżycku

i

Autor: KPP Giżycko Bóbr zgubił się w Giżycku. Policjanci pomogli mu wrócić do domu.

Ten bóbr to słodka gapa! Policjanci musieli mu wskazać drogę do domu [WIDEO]

2022-05-26 12:09

Niecodzienną interwencję mieli policjanci podczas patrolowania Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie). W nocy mundurowi zauważyli spacerującego... bobra. Zagubione w mieście zwierzę potrzebowało pomocy. Policjanci stanęli na wysokości zadania, dzięki czemu bóbr mógł wrócić tam, gdzie jego miejsce.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23 maja) policjanci z Giżycka na Mazurach patrolowali ul. Kościuszki. Na wysokości skrzyżowania z ulicą Smętka zauważyli spacerującego drogą bobra. - Funkcjonariusze nie mogli przejść obojętnie obok zagubionego w mieście zwierzęcia. Podjęli natychmiastową interwencję przetransportowania bobra „do domu" - mówi st. asp. Iwona Chruścińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Policjanci skontaktowali się z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Giżycku, który dysponował sprzętem potrzebnym do transportu. Po umieszczeniu bobra w klatce, został on przewieziony na jedną z plaż w Giżycku, gdzie mógł śmiało wrócić do naturalnego środowiska.

Giżyccy mundurowi nagrali moment "wyjścia na wolność" przez bobra. Wideo poniżej.

Bóbr zgubił się na spacerze po Giżycku

Bóbr to największy gryzoń w Europie

Bobra uważa się go za największego gryzonia Eurazji. Masa ciała dorosłego osobnika dochodzi do 29 kg, a długość ciała do 110 cm. Jest zwierzęciem silnie terytorialnym, rodzinnym i zasadniczo monogamicznym; wiedzie nocny tryb życia. Zamieszkuje brzegi jezior i bagien, gdzie zakłada żeremia, zbudowane z gałęzi i fragmentów rośli. W Polsce jest gatunkiem chronionym.

QUIZ Najdziwniejsze zwierzęta świata. To jeden z najtrudniejszych quizów

Pytanie 1 z 10
Samogłów to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE