Termalica - Stomil Olsztyn. Mecz sąsiadów w tabeli I ligi [SONDA]

2020-07-04 10:23 SCH
Stomil Olsztyn
Autor: Paweł Piekutowski/stomilolsztyn.com Stomil Olsztyn zagra w niedzielę (5 lipca) na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Piłkarze Stomilu Olsztyn zagrają w niedzielę (5 lipca) na wyjeździe z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Obie drużyny są sąsiadami w tabeli. Olsztynianie zajmują dziewiąte, a Termalica - ósme miejsce w tabeli I ligi. Do końca sezonu zostało już tylko pięć meczów i tak naprawdę wciąż nie wiadomo, o co grają biało-niebiescy.

Baraże czy utrzymanie? O co gra Stomil Olsztyn?

Stomil Olsztyn i Bruk-Bet Termalica Nieciecza jak dotąd po 29. kolejkach I ligi zgromadziły po 39 punktów, co daje odpowiednio 9. i 8. miejsce w tabeli. Obie drużyny tracą tylko 3 punkty do GKS-u Tychy, który zajmuje 6. pozycję, ostatnią gwarantującą grę w barażach o awans do ekstraklasy.

Wydawać by się mogło, że celem Stomilu i Termaliki jest gra w elicie. Tymczasem obie ekipy mają tylko 4 punkty przewagi nad... strefą spadkową. W I lidze mamy 5 kolejek do końca sezonu, a tak naprawdę wciąż kilkanaście drużyn jest zamieszanych zarówno w grę o baraże, jak i utrzymanie w rozgrywkach.

Express Biedrzyckiej - Leszek Balcerowicz: To nawrót do tradycji PRL

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Stomil bez Hajdy w Niecieczy

Początek niedzielnego meczu o godz. 15:10. Najlepszym strzelcem Termaliki jest Łotysz Vladislavs Gutkovskis, który... nie gra już w Niecieczy. Napastnik, który strzelił w tym sezonie 12 goli, został graczem Rakowa Częstochowa.

Pod nieobecność Gutkovskisa, najwięcej bramek dla Termaliki ma Słowak Roman Gergel (6). W zespole Stomilu zabraknie pauzującego za żółte kartki Wojciecha Hajdy.