To nie będzie piękny weekend na Warmii i Mazurach. Śnieg, wiatr i gołoledź! PROGNOZA POGODY [6-7 marca]

2021-03-05 13:45 sch
Zima
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur w dniach 6-7 marca.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego. Jaka będzie aura na Warmii i Mazurach w dniach 6-7 marca? Przed nami pierwszy weekend marca. Czy pogoda będzie zachęcać do spacerów? A może zrobi się jeszcze chłodniej i do naszego regionu powróci zima? Sprawdź szczegóły!

W sobotę (6 marca), w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na zachodzie regionu wzrastające do dużego i tam wieczorem możliwe opady śniegu. Rano temperatura poniżej 0°C, co miejscami może powodować oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu wzmagający się do okresami dość silnego, na zachodzie regionu osiągający 55 km/h, z kierunków zachodnich.

Z kolei niedziela (7 marca) będzie dniem pochmurnym. - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami - prognozuje IMGW. Okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

IMGW prognozuje na cały weekend ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniem dla całego woj. warmińsko-mazurskiego. Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: BRUTALNA interwencja straży miejskiej w Ełku. Mężczyznę bez maseczki potraktowali jak bandziora! [WIDEO]

Bobry całują się w wodzie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE