Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Ile o nim wiesz? [QUIZ]

2021-07-27 14:54
Kortowo UWM
Autor: UWM Olsztyn

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych instytucji w Olsztynie. Uczelnia kształci ponad 30 tys. studentów na studiach: stacjonarnych, niestacjonarnych, doktoranckich i podyplomowych. Jak dużo o niej wiesz? Sprawdź się w naszym quizie!

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał z połączenia trzech istniejących w Olsztynie szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego.

Kiedy powstał UWM? Kto jest jego rektorem? Jakie znane osoby są absolwentami olsztyńskiego uniwersytetu? Jeśli znacie odpowiedzi na te pytania, z naszym quizem powinniście poradzić sobie bez problemu! A może studiowaliście w Olsztynie?

Quizy wiedzy o UWM w Olsztynie. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z ośmiu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

Express Biedrzyckiej - Jan Strzeżek: Wolność mediów to fundament
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE