Termometr

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur 25-26 czerwca.

Upalny weekend na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody 25-26 czerwca

2022-06-24 10:02

Przed nami pierwszy letni weekend w tym roku. Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach w tym czasie? Zobacz prognozę. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) już wiedzą, co wydarzy się w pogodzie w najbliższy weekend.

Według IMGW, najbliższy weekend przyniesie w Polsce pogodę upalną. W zachodniej części kraju miejscami burze. Podczas burz możliwy rzęsisty deszcz oraz silny wiatr, w porywach nawet do 75 km/h. - Na wschodzie kraju jeszcze spokojnie i nie aż tak gorąco - informuje IMGW. Co to oznacza dla Warmii i Mazur?

W sobotę (25 czerwca) - jak podaje IMGW - "Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum rozciągającym się od Białorusi po Estonię, tylko na krańcach zachodnich kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej znad Danii. Zalegać będzie bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego". Ciśnienie powoli wzrośnie.

Co z pogodą w niedzielę (26 czerwca)? - Polska nadal będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Łotwą, na zachodzie i południu kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej znad Niemiec i Słowacji. Zalegać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie bez większych zmian - czytamy w prognozie IMGW.

Co z pogodą na Warmii i Mazurach? Weekend będzie słoneczny, z temperaturą maksymalną od 26°C do 29°C. - Wiatr słaby, okresami umiarkowany lub porywisty, wschodni i południowo-wschodni - informuje IMGW.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Na Półwyspie Arabskim, jak w piekle! Termometry pokazały ponad 51 stopni! Szokujące dane

Źródło: IMGW

Sonda
Lubisz kiedy jest upał?
Mateusz Gamrot przed pierwszą walką wieczoru w UFC: To wielkie wyróżnienie!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE