Drogówka

i

Autor: wm.policja.gov.pl Drogówka - zdj. ilustracyjne.

Pomylił drogę z torem wyścigowym

Uzbierał 32 punkty karne! Wystarczyła jedna kontrola

2022-10-04 14:35

Jedna kontrola drogowa i 32 punkty karne. To "wyczyn" 24-latka, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 90 km/h, nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i korzystał z telefonu podczas jazdy. Pirat drogowy stracił już prawo jazdy i został ukarany mandatem w kwocie 3100 złotych.

Pirat drogowy w Olsztynie. 32 punkty karne po jednej kontroli drogówki

W sobotę (1 października) policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej zatrzymali do kontroli audi, którego kierowca rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna pędził z prędkością 140 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Ponadto 24-latek zlekceważył obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz wbrew przepisom prawa korzystał z telefonu komórkowego podczas jazdy. - Po zatrzymaniu mężczyzna próbował tłumaczyć swoją szaleńczą jazdę ulicami Olsztyna chęcią sprawdzenia auta po odebraniu go z warsztatu samochodowego - mówi Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. 24-latek za szereg popełnionych wykroczeń został ukarany mandatami w łącznej kwocie 3100 złotych, a na jego konto trafiły aż 32 punkty karne.

Należy pamiętać, że zgodnie z aktualnymi przepisami po przekroczeniu limitu 24 punktów w ciągu dwóch lat od opłacenia grzywny wobec kierującego zostanie wydana decyzja administracyjna o cofnięciu prawa jazdy z wnioskiem o skierowanie na ponowny kurs.

Sonda
Straciłeś/aś kiedyś prawo jazdy?
Pirat drogowy w Gliwicach: 31 punktów karnych w dwie minuty

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki