W Olsztynie ruszył mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19

2021-06-10 15:47
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Od czwartku, 10 czerwca, przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie działa kontenerowy mobilny punkt szczepień przeciw COVID-19. Będą tam wykonywane szczepienia preparatem Johnson & Johnson, bez wcześniejszego umawiania terminu - podały służby wojewody.

Punkt szczepień mieści się w mobilnym kontenerze przy ul. Żołnierskiej 16, przed siedzibą Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i NFZ. Pierwsze osoby mogą skorzystać z niego w ten czwartek, w godz. 15-18. Szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson będą wykonywane w tych godzinach przez dwa dni w tygodniu - we wtorki i czwartki.

- Ze szczepienia mogą skorzystać wszystkie chętne osoby pełnoletnie. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, wystarczy przyjść do mobilnego punktu szczepień w godzinach jego otwarcia - przekazał PAP rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek. Mobilny punkt został zorganizowany przez wojewodę wspólnie z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym w Olsztynie.

- Przez te trzy godziny dziennie jesteśmy w stanie zaszczepić na spokojnie 120-150 osób. Jeśli jednak będzie duże zainteresowanie, to przedłużymy godziny pracy albo wyznaczymy dodatkowe dni - powiedział PAP rzecznik szpitala Grzegorz Adamowicz.

W woj. warmińsko-mazurskim wykonano dotychczas ponad 769 tys. szczepień, z liczba osób w pełni zaszczepionych przekroczyła 273 tys. Pacjenci otrzymują którąś z czterech szczepionek przeciw COVID-19: preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a ten opracowany przez firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson wymaga podania jednej dawki.

Gwiazdy bez maski. Szokujące słowa Urszuli o szczepionkach na COVID. Stanowcza deklaracja
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE