Burze

i

Autor: Pixabay Burze na Warmii i Mazurach. Pogoda na weekend.

Pogoda na weekend

W weekend pogoda na Warmii i Mazurach przyniesie ulgę od upałów. Będą też burze

Piątek (5 sierpnia) będzie ostatnim upalnym dniem na Warmii i Mazurach. Przynajmniej na razie. Weekend przyniesie ulgę od upałów. Zrobi się chłodniej, temperatura spadnie znacznie poniżej 30 stopni Celsjusza.W regionie pojawią się jednak burze. Zobacz szczegóły prognozy IMGW.

Pogoda Warmia i Mazury. Burze w weekend

W piątek (5 sierpnia) dzień ma być bezchmurny. Jedynie na zachodzie regionu wieczorem zachmurzenie może wzrosnąć do umiarkowanego lub dużego. Ciepło, od 28 stopni Celsjusza na północnym wschodzie to nawet 34 stopni Celsjusza na południowym zachodzie regionu.

Synoptycy IMGW przewidują, że w nocy z piątku na sobotę (5/6 sierpnia) zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów, głównie w czasie burz i na zachodzie województwa, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 15 stopni Celsjusza na zachodzie do 19 stopni Celsjusza na wschodzie regionu. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, podczas burz możliwe porywy do 70 km/h.

W sobotę (6 sierpnia) zachmurzenie umiarkowane i duże. Stopniowo od zachodu województwa coraz większe rozpogodzenia. Okresami przelotne opady deszczu, miejscami i głównie na wschodzie także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów, głównie w czasie burz, lokalnie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 stopni Celsjusza do 22 stopni Celsjusza. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

Na niedzielę (7 sierpnia) IMGW prognozuje na Warmii i Mazurach zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 21-24 stopnie Celsjusza. Wiatr słaby, północno-zachodni i północny.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mężczyzna bez spodni i butów zwrócił uwagę policjantów. "Zawód miłosny" pchnął go do desperackiego kroku

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Politycy od kuchni - Ryszard Czarnecki

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki