Warmińsko-mazurskie. Jaka pogoda w ostatni weekend maja? Prognoza 28-29 maja

2022-05-27 15:54
Ulewa
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur 28-29 maja.

Prognoza pogody 28-29 dla woj. warmińsko-mazurskiego. Jaka będzie pogoda w ostatni weekend maja na Warmii i Mazurach? Przed nami ostatnie dni maja 2022, który słońcem i ciepłem nas nie rozpieszczał. Szczególnie w ostatnich dniach pogoda jest nieprzewidywalna. Deszcze, burze, chłód, a nawet przymrozki to ostatnie dni w pogodzie. Co przyniesie weekend? Szczegóły prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) w dalszej części artykułu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje, że pogodę w Polsce w najbliższy weekend "będą kształtowały niże i wędrujące z zachodu na wschód fronty atmosferyczne". Co to oznacza? Chłód, deszcz i wiatr, a także burze. - Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego - czytamy w komunikacie IMGW.

Jaka będzie pogoda w woj. warmińsko-mazurskim w sobotę (28 maja)? Przed nami pochmurny dzień, z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami. Lokalnie może spaść nawet do 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C. - Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h - podaje IMGW.

Co z pogodą w Polsce? Nasz kraj będzie pod wpływem niżu znad Finlandii, w chłodnym powietrzu polarnym morskim z domieszką powietrza arktycznego. Podobnie będzie też w niedzielę (29 maja). Tego dnia w woj. warmińsko-mazurskim ponownie deszcz i możliwe burze. Chmur będzie sporo, ale wiatr osłabnie, choć w czasie burz może być porywisty. Temperatura maksymalna od 14°C do 16°C.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Synoptyk IMGW mówi o pogodowym szaleństwie w Polsce. "Wichura może wyrywać drzewa"

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Express Biedrzyckiej 27.05 (Leszek Miller, Ryszard Schnepf, kmdr por. Maksymilian Dura) Sedno Sprawy: Grzegorz Cessak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE