Koronawirus, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

Warmińsko-mazurskie. Koronawirus w odwrocie? Mniej łóżek covidowych w szpitalach

2022-02-17 13:28

Koronawirus w odwrocie? Na Warmii i Mazurach szpitale zmniejszają liczbę łóżek covidowych. Liczba łóżek covidowych w woj. warmińsko-mazurskim zostanie do końca tego tygodnia zmniejszona o 90 miejsc Przywrócony będzie m.in. oddział chorób płuc w szpitalu miejskim w Elblągu.

Najgorsze mamy za sobą? W regionalnych szpitalach będzie mniej łóżek covidowych. Informację przekazał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego. – Wojewoda wydał decyzję o zmniejszeniu jeszcze w tym tygodniu o 90 liczby łóżek covidowych w szpitalach regionu. Dotyczy to szpitali w Elblągu, Lidzbarku Warmińskim i Olecku – przekazał PAP rzecznik wojewody Krzysztof Guzek i dodał, że kolejnych decyzji o zmniejszeniu w regionie liczby łóżek covidowych i przywróceniu ich do systemu leczenia w innych chorób można spodziewać się w przyszłym tygodniu. – Oczywiście, jeżeli utrzyma się spadkowy trend hospitalizacji związanych z zakażeniami – zaznaczył rzecznik.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mebel zmiażdżył 40-latkę! Tragiczny finał awantury w Olsztynie

Koronawirus warmińsko-mazurskie. Ile jest zajętych łóżek covidowych?

Od piątku (18 lutego) w Szpitalu Miejskim w Elblągu będzie o 25 łóżek covidowych mniej, dzięki czemu zostanie przywrócony do normalnej pracy oddział chorób płuc. Informację przekazała PAP rzeczniczka tej lecznicy Małgorzata Adamowicz i dodała, że z dnia na dzień liczba hospitalizowanych w związku z COVID-19 zmniejsza się o kolejne dwie, trzy osoby. W placówce pozostanie 57 łóżek dla zakażonych SARS-CoV-2, w tym sześć respiratorowych, a także 5 łóżek dla osób z podejrzeniem zakażenia.

Według danych służb wojewody, obecnie w szpitalach na Warmii i Mazurach zajęte są 602 z 1161 dostępnych łóżek covidowych, tj. prawie 52 proc., i 43 ze 123 respiratorów (35 proc.).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (17 lutego), że w województwie wykryto 1385 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 280 powtórnych. Pięć osób zmarło na COVID-19, a sześć z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

Sonda
Czy w Polsce też należy znieść wszystkie restrykcje covidowe?
Super Raport 17.02 (Goście: Michał Wawrykiewicz - adwokat oraz Kazimierz Krupa - dziennikarz ekonomiczny) Sedno Sprawy: Patryk Jaki