Warmińsko-mazurskie. Koronawirus w szpitalach! Personel i pacjenci z COVID-19

2021-10-22 10:02
Koronawirus, zdjęcie poglądowe
Autor: SHUTTERSTOCK Koronawirus

W kilku szpitalach woj. warmińsko-mazurskiego zanotowano w ostatnich dniach zakażenia pacjentów i personelu medycznego koronawirusem. Zakażenia COVID-19 wykryto na oddziałach w szpitalach w Braniewie, Fromborku i w Biskupcu. W trakcie są badania, które mają potwierdzić lub wykluczyć zakażenia w kolejnych szpitalach.

Informację o zakażeniach koronawirusem w szpitalach na Warmii i Mazurach przekazał PAP wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko. – Zakażenia odnotowujemy zarówno wśród pacjentów danych oddziałów, jak i personelu medycznego. Zdarza się, że pozytywne wyniki mają osoby zaszczepione, przy czym niektóre z nich praktycznie nie odczuwają żadnych objawów i mogą dalej pracować – powiedział Dzisko. Szef lokalnego sanepidu dodał, że zakażeni koronawirusem pacjenci, których stan zdrowia na to pozwala, są odsyłani do domów, a ci, którzy ciężej przechodzą zakażenie trafiają na oddziały covidowe w szpitalach w Nidzicy i w Szczytnie. Janusz Dzisko ujawnił, że w regionie za 99 proc. zakażeń COVID-19 odpowiada wariant delta.

Koronawirus także w szkołach. Wzmożone kontrole policji i sanepidu

Od poniedziałku (25 października) w Ostródzie rozpocznie działalność izolatorium. Mogą do niego trafiać osoby, które nie muszą być hospitalizowane, ale nie mają warunków, aby w izolacji przebyć chorobę. Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował PAP, że izolatorium będzie mieściło się w hotelu Promenada i będzie w nim mogło przebywać 30 osób.

Koronawirus dotyka także szkoły na Warmii i Mazurach. Nauka hybrydowa prowadzona jest w ponad 30 szkołach w regionie. Od kilku dni w regionie działają natomiast wspólne patrole pracowników sanepidu i policji. Rzecznik prasowy warmińsko-mazurskiej policji Tomasz Markowski poinformował PAP, że od poniedziałku (18 października) policja zanotowała 2,8 tys. osób bez maseczek. – Wystawiono 67 mandatów i skierowano 14 wniosków o ukaranie do sądów – podał Markowski. Podkreślił, że w ostatnich dniach sąd w Elblągu ukarał grzywną 2 tys. zł osobę, która na kwarantannie wyszła z domu.

Sonda
Czy szczepienia na koronawirusa powinny być obowiązkowe?
Express Biedrzyckiej - Tomasz Trela: Dla Kaczyńskiego Ziobro jest ważniejszy niż Polacy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE