Warmińsko-mazurskie. Mgły i gołoledź. Będzie też SILNY WIATR! [PROGNOZA POGODY]

2021-03-09 7:43 sch PAP
Wiatr
Autor: Pixabay Silny wiatr nadciąga nad Polskę. Mocniej powieje też w woj. lubuskim.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego. Wtorek (9 marca) będzie kolejnym dniem z trudnymi warunkami na lokalnych drogach. Widoczność będą ograniczać mgły, natomiast marznący śnieg spowoduje gołoledź. Do Polski nadciąga również silny wiatr. W obszarach podgórskich osiągnie prędkość nawet 90 km/h. Mocniej powieje też na Warmii i Mazurach. Sprawdź szczegóły!

Za nami bardzo mroźna noc w woj. warmińsko-mazurskim. Najzimniej było w Gołdapi. Termometry pokazały tam -11,7°C. We wtorek (9 marca) na Warmii i Mazurach zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Lokalnie możliwe słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C na krańcach północno-wschodnich do 3°C na krańcach północno-zachodnich. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

W godzinach porannych na drogach Warmii i Mazur może być ślisko. - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu, powodując ich oblodzenie - czytamy w ostrzeżeniu IMGW. Jesteśmy w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnią Polską, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Z kolei Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega, że w województwie warmińsko-mazurskim widoczność może ograniczać mgła. Już niedługo na Warmii i Mazurach zawieje też silniejszy wiatr. - Od czwartku w całym kraju prognozowany jest silny wiatr, który w obszarach podgórskich może osiągnąć w porywach nawet 80-90 km/h - powiedziała PAP synoptyk IMGW Anna Woźniak. Jak dodała, na Bałtyku spodziewany jest sztorm. W naszym regionie również należy spodziewać się silniejszych podmuchów wiatru.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wakacje rodem z HORRORU! Mężczyzna z dzieckiem byli ZMORĄ autostopowicza! "Dostałem gęsiej skórki"

Wibratory grozy. Ale reakcja ministra Glińskiego! Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE