Warmińsko-mazurskie. Nadchodzi pogodowy armagedon. Wichury do 110 km/h!

2022-01-26 14:51
Wichura powaliła drzewo - akcja strażaków
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Wichura powaliła drzewo - akcja strażaków

Pogodowy armagedon zbliża się do Warmii i Mazur. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozują wichury w woj. warmińsko-mazurskim. Załamanie pogody nastąpi w czwartek (27 stycznia). W weekend będzie jeszcze gorzej! Prognozowane są nawet podmuchy wiatru do 110 km/h! Zobacz szczegóły prognozy!

Pogoda na Warmii i Mazurach. Do naszego regionu zbliżają się wichury. IMGW prognozuje silne porywy wiatru już od czwartku (27 stycznia). Wtedy to wichury pojawią się w zachodniej części woj.warmińsko-mazurskiego. Spodziewany jest silny wiatr o średniej prędkości 65-70 km/h, w porywach do 90 km. W piątek (28 stycznia) podobnych zjawisk należy już spodziewać w całym województwie. Prognozowane jest wtedy ostrzeżenie I stopnia, tzw. żółty alert.

Na tym nie koniec. Weekend zapowiada się jeszcze gorzej. W sobotę (29 stycznia) wiatr będzie jeszcze silniejszy! Wichura o średniej prędkości 70-90 km/h, w porywach do 110 km/h, wystąpi w całym woj. warmińsko-mazurskim. IMGW prognozuje wówczas podniesienie ostrzeżenia do II stopnia, czyli tzw. pomarańczowego alertu.

Jeśli wierzyć synoptykom, pogoda na Warmii i Mazurach będzie więc niebezpieczna. Zanosi się na kolejne trudne dni m.in. dla strażaków. Uważać muszą również kierowcy. Silny wiatr może łamać gałęzie, które będą leżeć na drogach. Uważajmy na siebie!

CZYTAJ TEŻ: Jaka będzie wiosna w Polsce? Ta prognoza pogody wielu ucieszy!

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE