Ulewa, deszcz

i

Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur 17-18 września.

Prognoza IMGW

Warmińsko-mazurskie. Nadciąga chłodne i wilgotne powietrze. Prognoza pogody na weekend

2022-09-16 10:20

Prognoza pogody na weekend dla woj. warmińsko-mazurskiego. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) nie mają dobrych wieści. Do naszego regionu nadciąga chłodne i wilgotne powietrze. Nie będzie to weekend sprzyjający spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Szczegóły prognozy w dalszej części artykułu.

Jaka będzie pogoda w weekend na Warmii i Mazurach? Jak prognozuje IMGW, "w ciągu najbliższych dni pogodę będą kształtowały pochmurne i deszczowe niże". Napływało będzie chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie. W sobotę (17 września) - jak podaje IMGW - "Polska będzie w zasięgu niżu znad Finlandii, na północy kraju zaznaczy się wpływ frontu okluzji". - Z zachodu będzie napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie bez większych zmian - czytamy w komunikacie IMGW. Na Warmii i Mazurach zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, a tylko okresami duże. Głównie po południu i wieczorem możliwe przelotne opady deszczu oraz burze, z opadem do 10 mm. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz możliwe może wiać z prędkością 65 km/h.

W niedzielę (18 września) - według IMGW - "Polska będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Estonią i południowo-zachodnią Rosją, w chłodnym powietrzu polarnym morskim". Ciśnienie bez większych zmian. Na Warmii i Mazurach będzie to pochmurny dzień, z przelotnymi opadami deszczu. Termometry pokażą od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Babie lato przyjdzie do Polski. Temperatury pójdą ostro w górę!

Źródło: IMGW

QUIZ. Umiesz przewidzieć pogodę? Te sposoby to wiedza z podstawówki. Znać mniej niż 5, to po prostu wstyd!

Pytanie 1 z 10
Grupa przyjaciół siedzi wokół ogniska, z którego dym opada w kierunku ziemi. Oznacza to, że:
Politycy Od Kuchni - Gen. Waldemar Skrzypczak
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają