Warmińsko-mazurskie, pogoda 24.01.2022. IMGW ostrzega przed gołoledzią

2022-01-24 7:42
Droga, zima, ślisko
Autor: Pixabay / pixel2013 IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia przed gołoledzią na Warmii i Mazurach.

Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego w poniedziałek (24.01.2022). Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie I stopnia (tzw. żółty alert) przed marznącymi opadami deszczu. Na lokalnych drogach będzie więc ślisko. Szczegóły prognozy w dalszej części artykułu.

Uwaga, kierowcy! W poniedziałek (24 stycznia) na warmińsko-mazurskich drogach może być ślisko. Wszystko przez marznące opady deszczu, przed którymi ostrzega nas Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Na zachodzie naszego województwa, gołoledź pojawiła się już w niedzielę (23 stycznia) i pozostanie do godzin popołudniowych. Z kolei na wschodzie regionu marznący deszcz powinien pojawić się około południa i zagrażać bezpieczeństwu na drogach do późnych godzin nocnych. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia (tzw. żółty alert) dla wszystkich warmińsko-mazurskich powiatów.

Co z pogodą w całej Polsce? Opady śniegu, deszczu ze śniegiem, gdzieniegdzie także opady marznące, bardzo niskie temperatury i zamglenia - to wszystko ma zdarzyć się w ciągu jednego dnia. Na początku tygodnia Polska południowa będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Austrią i Litwą, ale na północy zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki z ciepłym frontem atmosferycznym, związanej z niżem znad Morza Barentsa. Pozostaniemy w powietrzu arktycznym, ale za frontem zacznie już napływać powietrze polarne morskie. Co za tym idzie - zmierzymy się z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi.

CZYTAJ WIĘCEJ: Siarczysty mróz, opady marznące i na dodatek to! Poniedziałek z paskudnymi warunkami [Prognoza Pogody 24.01.2022]

Sonda
Czy lubisz zimę?
Wielka śnieżyca nad Warszawą. Drogi znów są białe
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE