Warmińsko-mazurskie. Próbne matury odwołane przez koronawirusa? Jest decyzja ministra!

2021-02-24 22:23 sch PAP
Matura, egzamin
Autor: Pixabay Próbne matury w woj. warmińsko-mazurskim odbędą się w wyznaczonym wcześniej terminie 3-16 marca.

Od soboty (27 lutego) w woj. warmińsko-mazurskim wracają obostrzenia dotyczące zamknięcia galerii, kin, hoteli, kortów, basenów i innych miejsc użyteczności publicznej. Minister zdrowia Adam Niedzielski sugerował, że być może odwołane zostaną również próbne matury na Warmii i Mazurach. Decyzję w tej sprawie podjęło Ministerstwo Edukacji i Nauki. Informacja została podana w mediach społecznościowych.

Od soboty (27 lutego) w woj. warmińsko-mazurskim ponownie zamknięte będą kina, hotele, galerie i baseny. Wszystko przez fatalną sytuacją epidemiologiczną na Warmii i Mazurach. Analizując odsetek pozytywnych testów na terenie całego kraju widać, że w woj. warmińsko-mazurskim jest to 34 proc. przy średniej ogólnopolskiej 19 proc. W regionie średnio na 10 tysięcy mieszkańców, jest aż ponad 40 zakażeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapytany przez dziennikarzy o próbne matury w woj. warmińsko-mazurskim, odpowiedział, że być może egzaminy zostaną przeniesione na inny termin, ale decyzja w tej sprawie należy do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

- Informujemy, że w woj. warmińsko-mazurskim, tak jak w całej Polsce, matury próbne odbędą się w zaplanowanym terminie, w ścisłym reżimie sanitarnym - podano na Twitterze Ministerstwa Edukacji i Nauki w środę wieczorem. Oznacza to, że maturzyści z Warmii i Mazur, tak jak uczniowie z innych regionów Polski, będą pisać próbne egzaminy maturalne w dniach 3-16 marca.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rząd zamyka kina, galerie i hotele! OBOSTRZENIA WRACAJĄ! Minister zdrowia mówi o "pędzącej fali koronawirusa"

Kim jest naprawdę Przemysław Czarnek?

Lockdown w warmińsko-mazurskim. CZYTAJ WIĘCEJ:

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE