Warmińsko-mazurskie. Prognoza pogody 22-23 stycznia

2022-01-22 7:00
Śnieg
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur 22-23 stycznia.

Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego na 22-23 stycznia. Ostatnie dni na Warmii i Mazurach stały pod znakiem ataku zimy. Intensywne opady śniegu, zawieje i zamiecie śnieżne oraz burze śnieżne uprzykrzały życie mieszkańcom naszego regionu. Jaka będzie pogoda w weekend? Zobacz prognozę od IMGW.

Zima w pełni, w ostatnich dniach w naszym regionie spadło dużo śniegu. Życie uprzykrzały wichury i zawieje oraz zamiecie śnieżne. Jaka będzie pogoda w woj. warmińsko-mazurskim w weekend? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) prognozuje, że w sobotę (22 stycznia) na Warmii i Mazurach będzie pochmurno. - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami - czytamy w komunikacie IMGW. Miejscami, zwłaszcza na zachodzie regionu, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do 1°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, początkowo na północnym zachodzie osiągający 65 km/h, północny i północno-zachodni, lokalnie powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

A co z pogodą w niedzielę (23 stycznia)? - Zachmurzenie duże z rozpogodzeniami - prognozuje IMGW. Miejscami wystąpią słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, z kierunków północnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Śnieg, gołoledź i mróz, a to nie koniec! Synoptycy nie pozostawiają złudzeń [Pogoda IMGW na 22.01-23.01.2022]

Sonda
Czy lubisz zimę?
Niespodziewany atak zimy w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE