Warmińsko-mazurskie. Prognoza pogody, 22 lutego. KOSZMARNE warunki na drogach. Kierowcy będą tonąć we mgle!

2021-02-22 8:59 sch PAP
Mgła - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia przed mgłami w woj. warmińsko-mazurskim.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego w poniedziałek, 22 lutego. Mroźna zima powoli odchodzi w niepamięć. Za nami ciepły i słoneczny weekend. Pogoda jednak w dalszym ciągu będzie uprzykrzać nam życie, a w szczególności kierowcom. Wszystko przez mgły, które znacząco ograniczą widoczność na drogach. Sprawdź szczegóły!

Jaka pogoda w warmińsko-mazurskim? PROGNOZA [22 lutego]

IMGW prognozuje ostrzeżenie I stopnia dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. "Zagrożeniem dla zdrowia i życia" według synoptyków będą gęste mgły, które uprzykrzały życie kierowcom już w weekend i pozostaną na Warmii i Mazurach jeszcze przez kilka najbliższych dni. Mgła będzie ograniczać widzialność od 100 do 200 metrów. Lokalnie utrzyma się przez większość dnia.

Poza tym przed nami kolejny cieplejszy dzień w regionie. Temperatura maksymalna od 4°C do 8°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Węgier i Rumunii. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie powoli rosnąć.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZABIŁA MĘŻA, a po wszystkim poszła spać! "Jurek powinien od niej uciec". Kulisy morderstwa w Reszlu [ZDJĘCIA]

Warmińsko-mazurskie. Drogowcy apelują o ostrożność

Jak informują służby drogowe, w poniedziałek (22 lutego) rano wszystkie główne trasy na Warmii i Mazurach są przejezdne, ale zwłaszcza na wschodzie regionu występuje gęsta mgła i miejscami może być ślisko.

- Drogi krajowe są w większości czarne i mokre. We wschodniej części województwa - w okolicach Ełku, Pisza, Orzysza i Węgorzewa jest lokalna śliskość z powodu występującej gęstej mgły – przekazała PAP Anna Łuniewska z olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

W nocy na Warmii i Mazurach temperatura spadła nieznacznie poniżej zera, więc mgła nie tylko ogranicza widoczność, ale miejscami opada i zamarza na jezdni. Ślisko może być również na drogach wojewódzkich. Sprzęt zimowego utrzymania pracował rano głównie w okolicach Nidzicy i Olecka, gdzie przymrozki i mgła były największe.

Można spodziewać się lokalnej śliskości, bo jezdnia jest mokra i może przymarzać, więc kierowcy nadal powinni zachować ostrożność – powiedział PAP Grzegorz Kwieciński z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Według służb drogowych minionej nocy nie było żadnych zgłoszeń o wypadkach na głównych trasach Warmii i Mazur.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż! Łęgucki Młyn to prawdziwa perełka [ZDJĘCIA]

Spurek chce zdelegalizować schabowego? Co na to Kaczyński? Komentarz Adama Federa