Ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż! Łęgucki Młyn to prawdziwa perełka [ZDJĘCIA]

Łęgucki Młyn
Autor: Powiat Olsztyński Powiat olsztyński ponownie wystawił na sprzedaż były ośrodek wypoczynkowy w Łęguckim Młynie w gminie Gietrzwałd.

Powiat olsztyński ponownie wystawił na sprzedaż były ośrodek wypoczynkowy w Łęguckim Młynie w gminie Gietrzwałd, zajmującym prawie 7,5 ha. - To miejsce z ogromnym potencjałem, dlatego zależy nam na jego sprzedaży komuś z dobrym pomysłem. Komuś, kto może tchnąć w nie nowe życie, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego naszego powiatu - mówi starosta olsztyński Andrzej Abako. Cena wywoławcza wynosi 3,5 mln zł.

Były ośrodek wypoczynkowy na sprzedaż. Co w nim jest?

Na terenie działki znajdują się budynek hotelowo-gospodarczy „Czajka” (powierzchnia użytkowa 337,24 m2), budynek mieszkalny „Słowik” (80,29 m2), budynek hotelowy „Orlik” (597,60 m2), budynek willowy „Mewa” (322,41 m2), budynek gospodarczy - wartownia, bar, biuro (80,00 m2), budynek gospodarczy o drewnianej konstrukcji (51,00 m2), budynek gospodarczy o konstrukcji drewnianej (72,00 m2), wiata – grzybek oraz wiata z kominkiem, budka wartownicza przy wjeździe do ośrodka, dwa pomosty spacerowe przy brzegu jeziora, kort tenisowy. Do tego dwie studnie głębinowe, osadnik na nieczystości i dwa zbiorniki podziemne na paliwo.

- To miejsce z ogromnym potencjałem, dlatego zależy nam na jego sprzedaży komuś z dobrym pomysłem. Komuś, kto może tchnąć w nie nowe życie, przyczyniając się tym samym do rozwoju gospodarczego naszego powiatu - mówi Andrzej Abako, starosta olsztyński. - Historia w tle ze spędzającymi tu wolny czas dygnitarzami PRL-u dodaje na pewno smaczku tej nieruchomości, aczkolwiek samo położenie nad jeziorem, pośród lasów, w czystej okolicy, a jednocześnie w odległości zaledwie 30 km od Olsztyna to największe atuty Łęguckiego Młyna.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mazury jak Dolina Muminków? Tu też mają Bukę! Kraina Tysiąca Jezior pełna upiorów i demonów! [GALERIA]

Nieruchomość jest położona na terenie obszaru chronionego Krajobrazu Lasów Taborskich oraz w obszarze ptasim Natura 2000 – Dolina Pasłęki i obszarze siedliskowym Natura 2000 – Rzeka Pasłęka. Poza tym częściowo znajduje się w granicach rezerwatu przyrody – ostoja bobrów na rzece Pasłęce. 5 ha działki zajmuje las, a prawie 1,5 ha to grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych. Otoczenie stanowią tereny leśne, brzeg jeziora Łęguty oraz w oddali zabudowane grunty wsi Łęguty.

Teren, na którym znajduje się nieruchomość, nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Istnieje natomiast wskazanie wykorzystania działek pod usługi turystyczne i sportowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Piramidy, konkurs krzyku i kwatera Hitlera. Tego nie wiedziałeś o Mazurach! [GALERIA]

Zarząd Powiatu w Olsztynie ogłosił II ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż Łęguckiego Młyna. Cena wywoławcza wynosi 3,5 mln zł. Sprzedaż zwolniona jest z podatku VAT. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 350 tys. zł, tak by 23.02.2021 r. środki znajdowały się na koncie Starostwa Powiatowego w Olsztynie. Przetarg odbędzie się 1 marca 2021 r. o godz. 10:00 w siedzibie starostwa przy pl. Bema 5 w Olsztynie.

CZYTAJ TEŻ: To był polski REKORD ZIMNA! –42 stopnie na termometrze. Jak oni to wytrzymali?

Rybołów na polowaniu