Mazury jak Dolina Muminków? Tu też mają Bukę! Kraina Tysiąca Jezior pełna upiorów i demonów! [GALERIA]

2021-10-24 7:00
Strach, przerażenie
Autor: Pixabay Mazury kojarzą się z wypoczynkiem i piękną przyrodą. Region ten skrywa jednak wiele mrocznych tajemnic.

Kryją się w bagnach i mazurskich jeziorach. Jest tu nawet złowroga Buka z książek o sympatycznych Muminkach. Budzą przerażenie i zadają kłam twierdzeniu, że Mazury to sielska kraina, idealna do wypoczynku. Poznaj przerażających bohaterów mazurskich legend.

Mazury wydają się być sielankową wręcz krainą. Cisza, spokój, a wokół fascynująca przyroda. Tysiące jezior, lasy i niziny. Nic więc dziwnego, że co roku "Krainę Tysiąca Jezior" odwiedza wielu turystów z Polski i zagranicy. To jednak tylko część prawdy o Mazurach. Według miejscowych legend to przerażające miejsce, skrywające upiory, zjawy i demony. Są ukryte głęboko w lasach, bagnach oraz jeziorach i tylko czekają na swoje ofiary. Sprawdźcie, kim są upiory z mazurskich legend!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wakacje rodem z HORRORU! Mężczyzna z dzieckiem byli ZMORĄ autostopowicza! "Dostałem gęsiej skórki"

Legendy z okolic Mazur są połączeniem staropruskich wierzeń ludów zamieszkujących tę ziemię jak również pogańskich mitów Słowian mających silne korzenie w naszej kulturze, aż po dzisiejsze dni. Poznaj najciekawsze mazurskie legendy i ich bohaterów!

Sonda
Czy obchodzisz w tym roku Halloween?
Nazistowskie podziemia pałacu w Roztoce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE