Krzan, Jędrzejczyk, Bałtroczyk... Kto oprócz nich urodził się w Olsztynie? [GALERIA]

2021-10-23 7:00
Piotr Bałtroczyk
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Piotr Bałtroczyk

Olsztyn może pochwalić się wybitnymi postaciami z niemal każdej dziedziny życia: sportu, kultury czy polityki. Powszechnie wiadomo, że na Warmii urodził się m.in. prowadząca "Koło fortuny" Izabella Krzan, a także była mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk. Nasza galeria kryje jednak kilka zaskakujących nazwisk. Zobaczcie sami!

Wydawać by się mogło, że bohaterowie z pierwszych stron gazet plotkarskich, rozrywkowych czy sportowych nie pochodzą z Olsztyna. Nic bardziej mylnego. Ze stolicy Warmii i Mazur pochodzi wiele znanych osób, które możemy regularnie oglądać na ekranach telewizorów lub na pierwszych stronach gazet.

Co najważniejsze w przypadku znanych olsztynian, większość z nich nie zapomina o swoim pochodzeniu, nawet jeśli robi światową lub ogólnopolską karierę. Mało tego! Słynni olsztynianie są dumni, że urodzili się w sercu Warmii. Zobaczcie, jacy znani muzycy, sportowcy i osobowości telewizyjne pochodzą z Olsztyna!

CZYTAJ TEŻ: Mazury jak Dolina Muminków? Tu też mają Bukę! Kraina Tysiąca Jezior pełna upiorów i demonów! [GALERIA]

Sonda
Czy Izabella Krzan jest najładniejszą gwiazdą TVP?
Dziki na starówce w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE