Warmińsko-mazurskie. Prognoza pogody, 22 października. IMGW ostrzega przed wichurami

2021-10-22 7:27
Wichury na Warmii i Mazurach
Autor: OSP Jedwabno Wichury na Warmii i Mazurach w piątek, 22 października. Prognoza pogody dla regionu. Zdj. ilustracyjne.

Prognoza pogody na piątek, 22 października w województwie warmińsko-mazurskim. Przed nami kolejny dzień z niebezpieczną pogodą. IMGW ostrzega przed wichurami w całym regionie. Obowiązuje ostrzeżenie I stopnia przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągać nawet do 80 km/h. Szczegóły prognozy w dalszej części artykułu.

Jaka będzie pogoda w piątek, 22 października, w woj. warmińsko-mazurskim? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości. Będzie to kolejny dzień z silnym i porywistym wiatrem. Wichury będą uprzykrzać życie mieszkańcom regionu przez cały dzień. IMGW prognozuje, że silny wiatr, którego porywy osiągać będą prędkość do 80 km/h, pozostanie z nami do późnych godzin wieczornych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia (żółty alert) dla całego woj. warmińsko-mazurskiego przed silnym wiatrem. Prawdopodobieństwo występowania wichur na Warmii i Mazurach oceniane jest na 80 proc.

W piątek, 22 października, na Warmii i Mazurach zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, głównie w drugiej połowie dnia. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i silny, o prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach, głównie na krańcach północno-zachodnich regionu, do 80 km/h, południowo-zachodni.

Co z pogodą nad resztą kraju? Polska znajduje się w zasięgu głębokiego niżu z ośrodkami w rejonie południowej Finlandii. Z północnego zachodu zaczyna napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Ciśnienie zacznie powoli rosnąć.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Potężna wichura we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE