Warmińsko-mazurskie. PROGNOZA POGODY. Ostatni weekend kwietnia z deszczem i śniegiem! Tak samo będzie w majówkę?

Termometr, temperatura
Autor: Pixabay Prognoza pogody dla Warmii i Mazur. Zimno, deszcz i śnieg w ostatni weekend kwietnia. Co z majówką?

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego. Przed nami ostatni weekend kwietnia. Wiosna trwa już od miesiąca, niedługo majówka, a tymczasem w najbliższy weekend należy spodziewać się zimna, deszczu, silnego wiatru a nawet opadów śniegu! Czy tak fatalna pogoda utrzyma się do majówki? Sprawdź szczegóły!

Początek tygodnia na Warmii i Mazurach stał pod znakiem ciepłej, słonecznej pogody. W czwartek jednak pogoda załamała się. Zrobiło się zimno, a chłód potęgował silny wiatr. Podobną aurę będziemy mieć w naszym regionie w najbliższy weekend.

Sobota, 24 kwietnia, na Warmii i Mazurach będzie dniem pochmurnym. - Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego - prognozuje IMGW. Miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej, lokalnie możliwy też przelotny mokry śnieg, zwłaszcza w północnej części regionu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Podobna pogoda będzie nam towarzyszyć w niedzielę, 25 kwietnia. - Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego - czytamy w komunikacie IMGW. Możliwe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub krupy śnieżnej, a także przelotny śnieg. Temperatura maksymalna od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

Co zatem z majówką? Czy długi, majowy weekend na Warmii i Mazurach również będzie zimny i deszczowy? - W przypadku obliczeń dla pierwszej dekady maja (01-10.05) model wskazuje, że najchłodniej będzie na północnym wschodzie kraju oraz w górach - prognozuje IMGW. Temperatura minimalna w tych regionach oscylować będzie od -1°C do 9°C.

11-letnia Martyna liczy w głowie szybciej, niż dorośli na kalkulatorze!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE