Warmińsko-mazurskie. Tęgi mróz odpuścił. Jaka pogoda w weekend?

2021-01-22 14:30 sch
Ślisko na drogach
Autor: Pixabay Uwaga, kierowcy! Ostrzeżenie IMGW dla całego woj. warmińsko-mazurskiego.

Prognoza pogody dla województwa warmińsko-mazurskiego. Jaka będzie pogoda na Warmii i Mazurach 23 i 24 stycznia? Czy powrócą do nas silne mrozy? A może zrobi się jeszcze cieplej i aura zachęci np. do spacerów? Na pewno trudny czas czeka kierowców, ponieważ IMGW prognozuje gołoledź na warmińsko-mazurskich drogach. Sprawdź szczegóły!

Warmińsko-mazurskie. Prognoza pogody [23-24 stycznia]

Sobota (23 stycznia) będzie dniem pochmurnym. - Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami - prognozuje IMGW. Okresami możliwe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C w Olsztynie. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W niedzielę (24 stycznia) zrobi się chłodniej. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr słaby, zachodni. Nadal będzie pochmurno. Prognozowane są opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu.

CZYTAJ TEŻ: Wielka wygrana w MiniLotto w Olsztynie. Gdzie zwycięzca kupił szczęśliwy kupon?

Ślisko na drogach Warmii i Mazur. "Zagrożenie zdrowia i życia"

IMGW prognozuje w weekend gołoledź w województwie warmińsko-mazurskim. Ślisko na drogach będzie zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Warunki jazdy dla kierowców będą utrudnione. IMGW ostrzega cały region przed marznącym deszczem. - Prognozuje się spadek temperatury powietrza w nocy poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników - zapowiada IMGW.

Czym jest zagrożenie I stopnia według synoptyków IMGW? - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy w komunikacie IMGW. Ponadto należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym.

CZYTAJ WIĘCEJ: Karambol w Olsztynie z udziałem karetki i taksówki. Utrudnienia w ruchu! [ZDJĘCIA]

Maciej Hamankiewicz: O szczepieniach powinni decydować lekarze