Odwilż

i

Autor: Pixabay Pogoda IMGW na Boże Narodzenie.

Prognoza IMGW na święta

Warmińsko-mazurskie. Wielkie zmiany w pogodzie. Tego obawiało się wielu!

2022-12-19 11:08

Boże Narodzenie 2022 coraz bliżej. Wielu z nas liczyło, że tegoroczne święta będą białe i mroźne. Tym bardziej, że ostatnie dni w Polsce upłynęły pod znakiem śniegu i przeraźliwego zimna. Pogoda szykuje jednak zaskakujące zmiany. Po wielu dniach srogiej zimy, nadejdzie odwilż. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Prognoza IMGW. Deszczowe i ciepłe święta na Warmii i Mazurach

Według synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) "zimowa aura w odwrocie". Eksperci mówią nawet o powrocie "jesiennej pogody". - Prognozowane są roztopy, pokrywa śnieżna utrzyma się jedynie w górach - czytamy w komunikacie IMGW. Zmiany w pogodzie odczujemy już we wtorek (20 grudnia). Jak prognozuje IMGW, "we wschodniej połowie Polski początkowo opady marznące powodujące gołoledź". W ciągu dnia nie będzie już mrozu. Termometry pokażą od 1°C na wschodzie i południu do 6°C na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim oraz nad morzem.

Co z pogodą na święta na Warmii i Mazurach? Wigilia i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia będą w naszym regionie - tak jak w całej Polsce - bardzo ciepłe. Ci, którzy liczyli na białe święta, będą rozczarowani. Na Dolnym Śląsku termometry mogą pokazać nawet 11 °C. Na Warmii i Mazurach chłodniej, ale również "na plusie", około 3°C . Śnieg i mróz nie będą już uprzykrzać nam życia, jednak na nasze samopoczucie negatywnie mogą wpłynąć niekorzystne warunki biometeorologiczne. Czeka nas znaczny spadek ciśnienia. Wigilia i Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach będzie najprawdopodobniej czasem pochmurnym.

ZOBACZ TEŻ: QUIZ. Znasz te przysłowia o zimie? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Źródło: IMGW

Sonda
Czy wolisz śnieżne święta?
Nasi Partnerzy polecają