Wichury i burze na Warmii i Mazurach. Prognoza pogody na weekend [29-30 stycznia]

2022-01-28 14:57
Wichura powaliła drzewo - akcja strażaków
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Wichura powaliła drzewo - akcja strażaków

Prognoza pogody na weekend dla woj. warmińsko-mazurskiego. Jaka będzie aura w dniach 29-30 stycznia? Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przewidują wietrzną pogodę. Wichury mogą być na tyle silne, że mogą łamać gałęzie, powalać drzewa i zrywać linie energetyczne. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Przed nami wietrzny weekend na Warmii i Mazurach. Tak przynajmniej prognozują synoptycy IMGW. - Tak silne porywy wiatru mogą spowodować łamanie gałęzi lub nawet powalanie całych drzew, zrywanie linii energetycznych i wiele innych niebezpieczeństw - czytamy w komunikacie IMGW, które dla naszego całego regionu prognozuje ostrzeżenie II stopnia, czyli tzw. pomarańczowy alert.

W sobotę (29 stycznia) w woj. warmińsko-mazurskim dzień będzie pochmurny. Wystąpią przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

W niedzielę (30 stycznia) na Warmii i Mazurach będzie podobnie. Zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Możliwe też... burze. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C. Wiatr silny, w porywach nawet do 95 km/h, północno-zachodni, może powodować lokalne zawieje śnieżne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Wiatr do 150 km/h, zawieje i zamiecie śnieżne! Zrobi się niebezpiecznie. Pogodowy armagedon [Pogoda IMGW na 29.01.-30.01.2022]

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Potężna wichura we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE