Pociąg

i

Autor: Shutterstock Za kilka lat ma się pojawić więcej pociągów z Olsztyna do Warszawy.

Więcej pociągów z Olsztyna do Warszawy. Prezes PKP podał datę

2022-07-05 13:00

Będzie więcej pociągów z Olsztyna do Warszawy, ale... trzeba na to poczekać. Jak mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk, "w perspektywie 2030 roku Olsztyn i Warszawę połączy do 12 par pociągów dziennie". Jak dodaje Chraniuk, obecnie na tej trasie jeździ 8 par pociągów.

Szef PKP Intercity dodał, że dzięki elektryfikacji linii 38 będzie można pojechać do Giżycka i Ełku łącząc w ten sposób Polskę Zachodnią np. Wrocław, Trójmiasto czy Świnoujście z Mazurami, a po otwarciu linii Rail Baltica, Olsztyn będzie skomunikowany z Suwałkami i Białymstokiem.

Marek Chraniuk poinformował też, że oprócz zakupu taboru, modernizacji linii, budowane są także nowe przystanki, które zwiększają dostępność podróżnych do kolei. Jak wyjaśnił, w 2019 roku było takich przystanków 389, a w 2022 jest ich 414.

Według prezesa Chraniuka frekwencja w pociągach PKP Intercity będzie rosła z roku na rok, by w 2030 sięgnąć 88 milionów pasażerów. W roku 2019, ostatnim przed pandemią, PKP Intercity przewiozło 49 milionów pasażerów.

Przewoźnik poinformował, że od stycznia do końca czerwca tego roku przewiózł 25,4 mln pasażerów. To najlepsza pierwsza połowa roku w historii spółki. W poprzednich dwóch latach ta liczba wynosiła mniej niż 12,5 mln, a w pierwszej połowie 2019 roku z PKP Intercity podróżowało 22,8 mln osób.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 131 przyszłych lekarzy opuściło UWM w Olsztynie. To rekord

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Włodzimierz Cimoszewicz o tym, co się stanie, jeśli PiS będzie rządził kolejną kadencję: To będzie już TRAGEDIA dla kraju
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE