Pociągi wracają do Zakopanego. PKP PLK uruchamia stację tymczasową

2022-06-23 20:10
Pociągi wracają do Zakopanego. PKP PLK uruchamia stację tymczasową
Autor: PKP Polskie Linie Kolejowe Od soboty (25 czerwca) na Spyrkówce w Zakopanem zacznie działać tymczasowa stacja kolejowa.

W trakcie wakacji turyści dojadą pociągiem do Zakopanego. Na Spyrkówce - w rejonie ul. Chyców Potok, powstaje stacja tymczasowa dla podróżnych. Znajdą się na niej: kasy biletowe, poczekalnia, toalety, schody i dogodne dojścia oraz oznakowanie i tablice informacyjne. Stacja tymczasowa będzie działała od soboty (25 czerwca).

Pociągi wracają do Zakopanego. PKP PLK uruchamia stację tymczasową

Na czas wakacji wracają pociągi na modernizowaną trasę Sucha Beskidzka-Chabówka–Zakopane. Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziała, że dojazdy do Zakopanego i obsługę pasażerów zapewni tymczasowa stacja na Spyrkówce. W rejonie ul. Chyców Potok powstaje stacja tymczasowa dla podróżnych. Znajdą się na niej: kasy biletowe, poczekalnia, toalety, schody i dogodne dojścia oraz oznakowanie i tablice informacyjne.

Zapewniona będzie komunikacja z centrum miasta, poprzez utworzenie parkingu oraz postoju dla taxi, taxibusów i busów. Takie rozwiązanie zaplanowały PLK w porozumieniu z Urzędem Miasta Zakopane i z przewoźnikami. Pozwala ono na sprawną przebudowę stacji kolejowej Zakopane oraz budowę przez miasto Centrum Komunikacyjnego, składającego się z dworca komunikacji dalekobieżnej i lokalnej oraz parkingu wielopoziomowego.

PRZECZYTAJ: 13-latek nie mógł oddychać i zaczął wymiotować po wypadku. Szpital w Krakowie odmówił przyjęcia

Tymczasowa stacja na Spyrkówce będzie działała od soboty, 25 czerwca. Do końca sierpnia do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni PKP Intercity, którzy udzielają wszelkiej informacji pomocnej w podróży. 

Prace na kolejowej zakopiance przewidziano do 2023 r. W efekcie skróci się czas podróży z Krakowa do Zakopanego do około 2 godzin. Istotnym efektem inwestycji jest zwiększenie dostępności podróżnych do kolei oraz bezpieczeństwa. Latem pasażerowie skorzystają już z 21 lepiej przygotowanych stacji i przystanków na odcinku między Skawiną a Zakopanem.

ZOBACZ: Radny z Olkusza o Agnieszce Ścigaj: "Kukizowe ścierwo". Wojewoda małopolski żąda dymisji!

Sonda
Podróżujesz pociągami?
Nożownik wbił mu nóż w bark. „Weszli do mieszkania, chcieli mnie okraść”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE