Potrącenie 13-latka w gminie Lelkowo

i

Autor: wm.policja.gov.pl Potrącenie 13-latka w gminie Lelkowo. 25-letni kierowca groził dziecku.

Potrącenie dziecka

Wjechał w 13-latka kręcąc "bączki". Pirat drogowy groził dziecku!

2022-09-13 15:33

Najbliższe trzy miesiące w więziennej celi spędzi 25-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego, który autem potrącił 13-latka w gminie Lelkowo (woj. warmińsko-mazurskie). Co gorsza, młody kierowca nie tylko uciekł z miejsca zdarzenia, ale też groził chłopcu i wymuszał na nim milczenie. Jakby tego było mało, podejrzany prowadził auto pomimo sądowego zakazu.

Lelkowo: Potrącenie 13-latka. Sprawca uciekł

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (09/10.09.2022 r.). Oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o poszkodowanym 13-latku na terenie gminy Lelkowo. Na miejsce skierowano policjantów oraz medyków. Mundurowi ustalili, że nastolatek został potrącony przez samochód osobowy, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku. Mówi kom. Jolanta Sorkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie:

Ranny chłopiec został przetransportowany do szpitala, a policjanci przystąpili do gromadzenia materiału dowodowego, na podstawie którego odtworzyli przebieg tego zdarzenia.

Express Biedrzyckiej - Małgorzata Bonikowska - Kreml czeka na zimę z utęsknieniem

Trzy zarzuty dla pirata drogowego

Policjanci ustalili, że tego feralnego wieczoru około godz. 22:30, 25-letni kierowca "kręcąc bączki" nie zapanował nad pojazdem i najechał na 13-latka, który przebywał w pobliżu przystanku autobusowego ze znajomymi. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie, groził 13-latkowi, aby ten nie zgłaszał sprawy policjantom. Dzięki pomocy kolegów ranny 13-latek został dowieziony do domu, a następnie na miejsce wezwano pogotowie i patrol. Sprawca wypadku uciekł. Jego śladem ruszyli jednak policjanci.

W sobotę (10 września) po godz. 11 braniewscy kryminalni zatrzymali 25-latka. Zgromadzony materiał dowodowy okazał się wystarczający, aby przedstawić podejrzanemu trzy zarzuty – spowodowania wypadku, stosowania gróźb oraz prowadzenia auta pomimo sądowego zakazu. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Czynności w tej sprawie trwają.

CZYTAJ TEŻ: Waży nieco ponad kilogram, a zniszczyła auto prosto z salonu! Atak złowieszczej kuny w Olsztynie

Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają