WOŚP 2020. Zobacz PROGRAM 28. finału w Olsztynie. Ponad 50 imprez w mieście

2020-01-08 10:00
WOŚP Olsztyn
Autor: Andrzej Brzozowski Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Olsztynie

Olsztyn WOŚP. Już w najbliższą niedzielę (12 stycznia) odbędzie się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co w programie tegorocznej edycji olsztyńskiej? Na terenie całego miasta odbędzie się ponad 50 różnych imprez. W sztabie pracować będzie ponad pół tysiąca osób!

- Szykujemy się do tego wydarzenia od dwóch miesięcy - mówi Monika Falej, szefowa olsztyńskiego sztabu, posłanka Sejmu RP - Cały czas spływają propozycje organizacji imprez towarzyszących. Każdy oczekuje bicia rekordów. Ja natomiast życzę wszystkim świetnej i bezpiecznej zabawy. Tak ogromne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez zaangażowaniu wielu wolontariuszy, przedsiębiorców, instytucji i ludzi dobrej woli.

Olsztyn WOŚP finał. Jakie imprezy?

W olsztyńskim sztabie zaangażowanych jest mnóstwo osób. Samych wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas zbliżającego się, 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie w Olsztynie 450. Każdy będzie mieć charakterystyczną, czerwoną koszulkę, puszkę, identyfikator i naklejki w kształcie serduszek.

W całym Olsztynie odbędzie się ponad 50 różnych imprez. Będą to m.in. koncerty, kiermasze, przejażdżki zabytkowymi pojazdami, pokazy taneczne i zajęcia sportowe. Chociaż oficjalnym dniem finału jest 12 stycznia (niedziela), to m.in. w szkołach i przedszkolach imprezy odbywać będą się już od środy (8 stycznia).

Najważniejsze wydarzenia w sobotę (11.01) w Galerii Warmińskiej i Aurze Centrum Olsztyna, a w niedzielę (12.01) na Starym Mieście. Akcję wspiera m.in. gmina Olsztyn.

- Olsztynianie są niezwykle otwarci na działania Wielkiej Orkiestry - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Wszyscy widzimy potrzebę wspierania tej inicjatywy. Nie mam wątpliwości, że podobnie, jak w poprzednich latach, zdamy egzamin. Gorąco zachęcam do udziału i już teraz dziękuję za wszelkie działania. Sam tez przygotowuję niespodziankę, przedmiot, jaki przekażę na licytację.

WOŚP 2020. Olsztyn skorzystał na zbiórkach

Dzięki pieniądzom zebranym podczas dotychczasowych finałów olsztyńskie szpitale zostały gruntownie doposażone. Najlepszym przykładem jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy, do którego w ciągu 25 lat trafił sprzęt wartości ok. 12 mln złotych.

- A to nie koniec, bo za chwilę zainstalujemy urządzenia wartości kolejnych 5 milionów - zapowiada Barbara Chwała, zastępca dyrektora placówki. - W naszym szpitalu nie ma oddziału, w którym nie byłoby sprzętu kupionego przez WOŚP. To dla nas ogromna pomoc, szczególnie, że urządzenia są najnowszej generacji. Szybko rozwijająca się diagnostyka, liczba badań sprawiają, że dobrego, nowoczesnego sprzętu nigdy za wiele.

Olsztyn WOŚP finał. Pieniądze już są zbierane

W poprzednim roku w stolicy Warmii i Mazur zebrano ponad 523 tys. złotych. W tym roku na koncie olsztyńskiego sztabu - dzięki eSkarbonce - jest już ponad 1,6 tys. złotych.

Wszystkie szczegóły odnośnie olsztyńskiego sztabu WOŚP znajdziecie TUTAJ.

WOŚP Olsztyn
Autor: Urząd Miasta Olsztyna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Olsztynie

WOŚP 2020. Program imprez w Olsztynie

Piątek (10 stycznia)

godz. 8 101 pomysłów na pomoc ul. Mroza MROZA 25

godz. 9:45 Musical V LO ul. Krasickiego 2

Sobota (11 stycznia)

godz. 13 Aura Centrum dla #wosp2020 / koncerty na żywo, al. Piłsudskiego 16

godz. 14 Galeria Warmińska dla #wosp2020 / koncerty na żywo, ul. Tuwima 26

godz. 16:30 Soltare Cheerleaders Show ul. Mariańska 1

Niedziela (12 stycznia)

godz. 09:30 Koncert "Dzieci-dzieciom" Pieczewska 10

godz. 10:45 Kąpiel Morsów na Skandzie "Błękitna Armia Morsów" ul. Plażowa 1

godz. 11 To jak, pomożecie? - 28 finał WOŚP z zabytkowymi pojazdami ul. Stare Miasto 33

godz. 11 Koncert Uczniów Szkoły Muzycznej Casio i Akademii Śpiewu. Parkowa 1

godz. 11 "Kąpiel Morsów" ul. Kapitańska 23

godz. 12 Golden Retrievery Dzieciom ul. Staromiejska 16

godz. 12 "Korczak dzieciom" koncert na żywo ul. Sikorskiego 23

godz. 12 „Głusi dla Orkiestry” ul. Grzegorzewska 6

godz. 12 Akademia Karate dla WOŚP ul. Paderewskiego 10

godz. 13 8. Bieg Policz się z Cukrzycą ul. Zamkowa 1

godz. 13 WOŚP w Dywitach ul. Spółdzielcza 4, Dywity

godz. 14 WIelkie Serce Mamy / Olsztyn dla #wośp / Koncerty na żywo Stare Miasto 33

godz. 15:00 Turniej brydżowy SP 34 ul. Warszawska 37

godz. 17 Koncert Piosenki Aktorskiej OTL NA ŻYWO ul. Głowackiego 17

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE