Policjant z Ostródy uratował życie tonącemu małżeństwu

i

Autor: wm.policja.gov.pl Sierż. Piotr Karwowski i st. post. Arkadiusz Sółkowski jako pierwsi ruszyli na pomoc potrzebującym.

Bohater zapobiegł tragedii

Wskoczył do wody i uratował życie małżeństwa! Bohaterska postawa policjanta z Ostródy

2022-10-04 11:45

Kto wie, czy nie doszłoby do tragedii, gdyby nie szybka, sprawna i fachowa interwencja policjantów, którzy w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) uratowali życie dwóm osobom. Jeden z policjantów wykorzystał doświadczenie w roli ratownika wodnego. Jak sam przyznał, nie spodziewał się, że te umiejętności przydadzą mu się w pracy już po sezonie. Jak widać - praca policjanta często jest pełna zaskoczeń.

Policjant wskoczył do wody na ratunek potrzebującym

W niedzielę (2 października) na kanale pomiędzy jeziorem Drwęckim, a śluzą przy ul. Mickiewicza w Ostródzie para płynęła pontonem z silnikiem spalinowym. - Mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn wypadł za burtę. Towarzysząca mu kobieta wskoczyła do wody, aby udzielić mu pomocy. Tymczasem świadek zdarzenia zawiadomił o tym zdarzeniu służby - mówi podkom. Michał Przybyłek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Jako pierwszy na miejsce dotarł patrol policji w składzie sierż. Piotr Karwowski i st. post. Arkadiusz Sółkowski. Drugi z wymienionych funkcjonariuszy bez wahania wskoczył do wody na ratunek 66-latkowi. Wydobył go na brzeg, a następnie wrócił po towarzyszącą mężczyźnie 61-latkę, która opadła z sił po tym, jak wcześniej przytrzymywała mężczyznę. Stan 66-latka był na tyle zły, że na brzegu wymagane było podjęcie akcji reanimacyjnej. Rozpoczęli ją strażacy. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Wpływ na sprawne działanie policjanta podczas akcji miało jego doświadczenie w roli ratownika wodnego. O zdarzeniu wcześniej informowaliśmy w artykule Małżeństwo wypadło z łódki podczas przeprawy przez śluzę. Mężczyzna był reanimowany

Sonda
Czy byłbyś w stanie uratować tonącą osobę?
dr Mirosław Oczkoś: "Ewidentnie premier Morawiecki jest politycznym zombie. Jego już nie ma" [Express Biedrzyckiej]