karetka

i

Autor: pixabay

Groźny wypadek w Ostródzie

Małżeństwo wypadło z łódki podczas przeprawy przez śluzę. Mężczyzna był reanimowany

2022-10-02 17:05

W niedzielę, podczas przeprawy przez śluzę w Ostródzie, z łodzi pontonowej wypadł mężczyzna. Po wyciągnięciu na brzeg mężczyzna był reanimowany, a następnie trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Policjanci uratowali też jego żonę, którą porwał nurt. Jak się okazało, kobieta była pijana, a mężczyzna poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

W niedzielę (2 października) przez śluzę przy ul. Mickiewicza w Ostródzie (woj. warmińsko-mazurskie) łodzią pontonową z silnikiem przeprawiało się małżeństwo. W pewnej chwili podczas przeprawy z łódki wypadł mężczyzna. Gdy na miejsce dotarli policjanci, w wodzie byli już mężczyzna i kobieta.

Jeden z policjantów bez wahania wskoczył do wody i wyciągnął nieprzytomnego mężczyznę, a następnie ruszył na ratunek kobiecie, którą porwał nurt. Na szczęście w porę udało mu się do niej dopłynąć.

Na brzegu strażacy natychmiast przystąpili do reanimacji mężczyzny. Gdy mężczyźnie udało się przywrócić czynności życiowe, karetka zabrała go do szpitala, gdzie trafił na oddział intensywnej opieki medycznej.

Jak się okazało, uratowana kobieta była kompletnie pijana. Badanie wykazało, że miała w organizmie 2,5 promila alkoholu. Z kolei, gdy sprawdzono tożsamość mężczyzny, wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności.

Sonda
Czy wiesz, jak pomóc tonącej osobie?
Mimo złej pogody turyści ciągle odwiedzają Bieszczady
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają