5-letni chłopczyk widział, jak mamusia bełkocze i słania się na nogach. Koszmar!

i

Autor: Shutterstock 5-letni chłopczyk widział, jak mamusia bełkocze i słania się na nogach. Koszmar!

Nieodpowiedzialna matka

5-letni chłopczyk widział, jak mamusia bełkocze i słania się na nogach. Koszmar!

2022-09-26 12:06

Upili się, bełkotali i ledwo słaniali na nogach. A to wszystko na oczach 5-letniego chłopca. W tej bulwersującej sprawie interweniowali olsztyńscy policjanci. Dalej zdarzeniem z 23 września zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Nieodpowiedzialnej matce grozi do pięciu lat więzienia.

W piątek (23 września) dzięki otrzymanym informacjom, policjantom w porę udało się zabrać dziecko z rąk pijanych opiekunów. Do patrolu policji podeszła zaniepokojona kobieta i przekazała informację o kobiecie, która miała zajmować się dzieckiem po pijanemu.

Mundurowi ustalili dokładny adres, pod którym miała mieszkać nieodpowiedzialna matka. Po wejściu do lokalu mundurowi zastali w nim 34-letnią kobietę, jej 40-letniego brata i 5-letniego chłopca. - Od dorosłych domowników wyczuwalna była woń alkoholu, ich stan świadomości zdradzała również bełkotliwa mowa i problemy z utrzymaniem równowagi - mówi podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

Badanie alkomatem wykazało, że matka dziecka miała 3,5 promila alkoholu. Jej brat również był nietrzeźwy. Mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu. Z pomocą przyszła znajoma rodziny, która do czasu wytrzeźwienia rodziców zobligowała się do opieki nad 5-letnim chłopcem.

Dokumentacja z przeprowadzonej interwencji zostanie przesłana do sądu rodzinnego i nieletnich, który zbada sytuację pod kątem narażenia 5-latka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, za co kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: 16-latek miał w plecaku narkotyki. Nie uwierzysz, co zrobił, gdy zobaczył policjantów!

Wzruszające pożegnanie Rogera Federera. Gorzko płakali razem z Nadalem
Sonda
Czy pijesz regularnie alkohol?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają