Zabił i... poszedł na wino! Są zarzuty dla mordercy z Brzydowa pod Ostródą! [WIDEO, ZDJĘCIA]

2020-03-10 10:36
Morderstwo w Brzydowie
Autor: wm.policja.gov.pl Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał 28-letni mężczyzna, który rzucił się z nożem i młotkiem na matkę i córkę.

Zarzut zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa otrzymał 28-letni Sylwester S., który w piątek (6 marca) w Brzydowie k. Ostródy brutalnie zaatakował 43-letnią Sylwię W. oraz jej córkę Dominikę. Matka zginęła od ciosów nożem. Córka z ranami klatki piersiowej i uda walczyła o życie w olsztyńskim szpitalu.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek (6 marca) w Brzydowie (powiat ostródzki). Ok. godz. 7:30 do Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie wpłynęło zgłoszenie o ugodzeniu nożem dwóch osób. Na miejsce pojechali ostródzcy policjanci.

Dzień przed tragedią Sylwester S. był w domu Sylwii W., ale wizyta zakończyła się kłótnią. Kobieta miała zerwać z młodszym od siebie mężczyzną i go wyprosić. 20-latek nie dał za wygraną i wrócił w piątek ok. godz. 7 rano.

Morderstwo w Brzydowie
Autor: wm.policja.gov.pl Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszał 28-letni mężczyzna, który rzucił się z nożem i młotkiem na matkę i córkę.

28-letni Sylwester S. przebywał rano w domu pokrzywdzonych kobiet. W pewnym momencie między nim a 43-letnią Sylwią W. wywiązała się kłótnia, podczas której mężczyzna zaatakował kobietę młotkiem, a następnie ugodził ją kilkukrotnie nożem. W tym czasie, w domu przebywała również jej 20-letnia córka Dominika. 28-latek zaatakował i ją. Młoda kobieta została zraniona młotkiem i nożem w klatkę piersiową oraz udo.

Matka, mimo podjętej reanimacji, w skutek poniesionych ran zmarła. 20-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie. Jej stan jest ciężki, ale stabilny.

Mężczyzna zbiegł z miejsca zdarzenia i uciekł do domu. Długo jednak nie pozostał na wolności. Ostródzcy policjanci złapali go na terenie Brzydowa. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 2,5 promila. Po zbrodni Sylwester S. w miejscowym sklepie kupił butelkę wina i piwo. Był już przed swoim domem, kiedy zobaczył radiowóz i zaczął uciekać.

W sobotę (7 marca), po wytrzeźwieniu, Sylwester S. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Ostródzie, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty zabójstwa 43-latki Sylwii W. oraz usiłowania zabójstwa jej 20-letniej córki Dominiki.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Jak dodał, nie pamięta dokładnie całego zajścia. W niedzielę (8 marca) sąd zastosował wobec 28-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi nawet dożywocie.