Rodzinna zbrodnia w Mikołajkach?! Nie żyje 47-latek, zatrzymano jego brata

i

Autor: Paweł Kicowski / Super Express Rodzinna zbrodnia w Mikołajkach?! Nie żyje 47-latek, zatrzymano jego brata

Zbrodnia na Mazurach

Rodzinna zbrodnia w Mikołajkach?! Nie żyje 47-latek, zatrzymano jego brata

2022-11-14 13:17

Mrągowscy policjanci zatrzymali 47–letniego mieszkańca gminy Mikołajki. Mężczyzna podejrzewany jest o zabójstwo swojego brata. Zatrzymany Robert W. usłyszał już zarzuty zabójstwa. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zabójstwo w Mikołajkach. Policja zatrzymała 47-latka

W nocy z poniedziałku na wtorek (7/8 listopada) około godziny pierwszej w nocy dyżurny mrągowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zakrwawionym mężczyźnie, którego znaleziono w jednym z mieszkań na terenie gminy Mikołajki. Na miejsce został skierowany patrol oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej reanimacji, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 47-letniego mężczyzny. Prokurator wydał decyzje o przekazaniu ciała, celem ustalenia przyczyny śmierci. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Sekcja wykazała, że śmierć 47-letniego mężczyzny była wynikiem działań osób trzecich.

W związku z tym zdarzeniem zatrzymany został 47-letni mieszkaniec gminy Mikołajki. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Zabójstwo zagrożone jest kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany Robert W. zaatakował pokrzywdzonego nożem i pięściami, zadając mu ciosy w obrębie głowy i jamy ustnej. Zadane obrażenia spowodowały krwotok do drógoddechowych, a w konsekwencji do śmierci pokrzywdzonego. Podejrzany Robert W. złożył wyjaśnienia, w których co do zasady przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Gen. Mirosław Różański: Jeśli zaakceptujemy rosyjski Krym, to Rosja za dekadę będzie graniczyła z Polską [Express Biedrzyckiej]
Nasi Partnerzy polecają