Zabójstwo w Olsztynie. Podejrzany zaatakował policjantkę!

2022-05-24 13:05
25-latek podejrzany o zabójstwo w Olsztynie
Autor: wm.policja.gov.pl 25-latek podejrzany o zabójstwo w Olsztynie. Ofiara to członek rodziny 25-latka.

25-letni mężczyzna został zatrzymany w związku z zabójstwem, do jakiego doszło w miniony weekend w Olsztynie. Ofiara to 47-letni mężczyzna, członek rodziny podejrzanego. 25-latek przyznał się do popełnionej zbrodni. Co więcej, w szpitalu zaatakował policjantkę oraz pielęgniarkę.

Przypomnijmy, że w niedzielę rano (22 maja) olsztyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który z poważnymi obrażeniami ciała został znaleziony przed jednym z domów w Olsztynie. Natychmiast na miejsce wezwano służby ratunkowe. Niestety, 47-latek zmarł pomimo udzielonej pomocy.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora m.in. wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ujawnione ślady. Od samego początku podejrzewano, że ktoś mógł zabić 47-latka. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymano 25-letniego mieszkańca Olsztyna, członka rodziny zmarłego. Relacjonuje sierż. szt. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie:

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili jego prawdopodobny przebieg. W jednym z domów na terenie Olsztyna miało dojść do awantury między mężczyznami, w trakcie której 25-latek kilkukrotnie ugodził nożem 47-latka. Jak się później okazało, rany były na tyle poważne, że doprowadziły do śmierci mężczyzny.

Jest podejrzany o zabójstwo. Zaatakował policjantkę i pielęgniarkę

Policjanci w trakcie sprawdzania posesji zabezpieczyli narzędzie zbrodni, które zostało znalezione w pobliżu domu. Interweniujący policjanci zatrzymali 25-latka. Młody mężczyzna był agresywny i swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie dla siebie oraz innych osób. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Tam 25-latek zaatakował policjantkę oraz pielęgniarkę. Mężczyźnie pobrano krew do badań laboratoryjnych w celu ustalenia czy w chwili zdarzenia był on pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. Ostatecznie trafił do policyjnego aresztu.

W poniedziałek (23 maja) 25-latek został przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty zabójstwa oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, do których się przyznał. Grozi mu nawet dożywocie. Tego samego dnia sąd zdecydował o trzymiesięcznym, tymczasowym areszcie dla podejrzanego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratur Rejonowa Olsztyn-Południe.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE