Pijany jak bela rowerzysta jechał zygzakiem po Olsztynie. Wszystko się nagrało, a policjant już czekał [WIDEO]

2022-05-20 19:31
Pijany jak bela rowerzysta jechał zygzakiem po Olsztynie. Wpadł prosto w ręce policji
Autor: Komenda Miejska Policja w Olsztynie 56-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Ponad 60 wykroczeń ujawnili funkcjonariusze olsztyńskiej drogówki, podczas wczorajszej (19 maja) akcji dedykowanej niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Jednym z zatrzymanych był 56-letni rowerzysta, który pod wpływem alkoholu przemierzał Olsztyn zygzakiem. Jego popisy zostały nagrane, a on sam wpadł prosto w ręce policjanta.

Jechał zygzakiem po Olsztynie. Wpadł prosto w ręce policji

Pijany rowerzysta jechał zygzakiem po Olsztynie. Wpadł prosto w ręce policjanta

Wczorajsza (19 maja) policyjna akcja NURD (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego) zakończyła się ujawnieniem ponad 60 wykroczeń. Wśród ich sprawców znaleźli się piesi, cykliści, osoby poruszające się hulajnogami, kierowcy, ale prawdziwy popis dał 56-letni rowerzysta, który pod wpływem alkoholu przemierzał Olsztyn zygzakiem. Mężczyzna poruszał się po chodniku wzdłuż ul. Hanowskiego i z trudem utrzymywał równowagę, a dodatkowo miał również problemy z ustawieniem stóp na pedałach jednośladu. Jego "niedyspozycja" wzbudziła zainteresowanie operatora monitoringu oraz policjanta, który uniemożliwił 56-latkowi dalsze stwarzanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu. 

Wkrótce 56-latek ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Policja przypomina, że osoba, która na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu prowadzi inny pojazd niż mechaniczny, będąc w stanie nietrzeźwości, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. W uzasadnionych przypadkach sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdu innego niż mechaniczny.

PRZECZYTAJ: Pędził ulicą na oczach policjantów, ale mandatu nie dostał. Miał bardzo ważny powód

Z policyjnych statystyk wynika, że w 2021 roku w okresie od 1 stycznia do 19 maja na terenie działania podległym KMP w Olsztynie doszło do 19 zdarzeń z udziałem rowerzystów w tym 6 wypadków drogowych i 13 kolizji – rannych w zdarzeniach zostało 6 osób. W analogicznym okresie 2022 roku ogólna liczba zdarzeń z udziałem jednośladów spadła. Policjanci pracowali na miejscu 14 zdarzeń drogowych - 3 wypadków i 11 kolizji.

ZOBACZ: Kolizja quada z osobówką w Bisztynku. Za kierownicą quada 6-letni chłopiec!

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być surowsze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE